ניתוח השתלת עדשה תוך עינית

השתלת-עדשה-תוך-עינית

ניתוח השתלת עדשה תוך עינית הוא ניתוח המהווה פתרון משנה חיים בעיקר עבור כאלה שלא מתאימים, מסיבות שונות לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר. מהו פתרון זה והאם הוא מתאים גם לכם? במאמר הבא.

מי שעבר ניתוח השתלת עדשה תוך עינית מגדיר אותו באמצעות מילים כמו 'הגשמת חלום' בכל הקשור לשיפור ראייתו. אם אתם מרגישים תלויים מאוד במשקפיים ובעדשות מגע, ובעלי מספרים גבוהים, ואם כבר נמצאתם לא מתאימים בעבר, בטענה שאתם לא מתאימים לביצוע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר- חשוב שתדעו, קיימת עוד אפשרות מצוינת לגרום לכם לשפר את הראייה שלכם, לעיתים קרובות עד כדי ויתור לחלוטין על המשקפיים או העדשות, בניתוח בטוח ומדוייק, בעל סיכויי הצלחה גבוהים, וללא כאב.

שאלנו את המומחים של רשת המרכזים הרפואיים 'ד"ר לוינגר עיניים', בניהולו של ד"ר שמואל לוינגר, אשר ביצעו אלפי ניתוחי השתלת עדשה תוך עינית ב- 20 שנים האחרונות עבור מספר גבוה של מטופלים, את כל המידע עבור מי ששוקל לעבור ניתוח זה.

 

מה זה ניתוח השתלת עדשה תוך עינית?

ניתוח השתלת עדשה תוך עינית הוא ניתוח המבוצע לרוב למי שנמצא כלא מתאים לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. ההליך הניתוחי עצמו מבוצע בהרדמה מקומית באמצעות טיפות אשר מנטרלות כאב כך שגם הליך ההרדמה המקומית הוא פשוט, מהיר וללא כאב. המנתח יוצר פתח זעיר בקרנית (3 מ"מ) אליו מוחדרת העדשה החדשה. במידת הצורך, ניתן להסיר את העדשה או להחליפה ועל כן הוא נחשב לניתוח הפיך. הניתוח מסייע לפתור בעיות של קוצר ורוחק ראייה גבוהים ואסטיגמציה ("צילינדר"). ההליך מבוצע בכל פעם לעין אחת. ובהפרש של שבוע לפחות ביניהם.

העדשות מיוצרות בחו"ל בתהליך המותאם באופן ספציפי לנתונים של המטופל.

עבור מטופלים בעלי מספרים גבוהים ישנו פתרון רפואי – ניתוח השתלת עדשה תוך עינית, ולעיתים אף מדובר באפשרות הבלעדית הקיימת בפניהם.

 

למי ניתוח השתלת עדשה תוך עינית מתאים ולמי לא?

למי הניתוח מתאים לכאורה? למי הניתוח עשוי לא להתאים?
–          מגיל 18 ועד 55.

–          מי שלא נמצאו מתאימים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר מסיבות שונות כגון מספרים גבוהים, קרנית דקה, מחלה בקרנית,

–          מי שיש לו חוסר איזון בין העיניים.

–          מי שסובל מדלקות עיניות חוזרות.

–          למי שיש לחץ תוך עיני גבוה.

–          מספר לא יציב המשתנה תכופות.

 

בדיקת התאמה

כל מי ששוקל לעבור ניתוח השתלת עדשה תוך עינית מחויב לעבור קודם בדיקת התאמה קפדנית המלווה בלא מעט בדיקות מקיפות, לרבות צילומים, בדיקת מבנה העין, בדיקת הרשתית, בדיקת הקרנית, לחץ תוך עיני, מספר מדויק ועוד בדיקות רבות ואחרות.

המטרה של בדיקת ההתאמה היא לוודא שהמטופל או המטופלת מתאימים לביצוע הניתוח ושזו אכן השיטה שמתאימה ביותר עבורם, זאת על בסיס שקילת מכלול הנתונים לרבות מצב ראייתם, מצבם הרפואי, והצרכים שלהם.

במקרים בהם בבדיקת ההתאמה נמצא כי המועמד או המועמדת מתאימים לניתוח, הנתונים האישיים שלהם נשלחים אל מעבדה ייחודית, בדרך כלל בחו"ל לצורך ייצור עדשה מלאכותית מותאמת אישית אשר זו תושתל בניתוח. ייצור העדשה צפוי להימשך בין שישה שבועות ועד שלושה חודשים, תלוי במורכבות שלה.

 

איך נראית התקופה הראשונית לאחר הניתוח?

לאחר הניתוח המטופל או המטופלת לא יחושו בכאב. ביום הניתוח הם יידרשו לחבוש רטייה שקופה. ביום שלמחרת הם יחושו בשיפור מידי בראייתם וניתן יהיה להסיר את הרטייה השקופה, לחזור לשגרה יום יומית, כולל נהיגה, וללא הגבלה שהיא.

בשלושת השבועות הראשונים שלאחר הניתוח יש להשתמש בטיפות אנטיביוטיות על מנת להקטין את הסיכון לזיהום ולהימנע משחייה. כמו כן, בשבוע הראשון שלאחר הניתוח אסור להתאפר.

 

החסרונות של ניתוח השתלת עדשה תוך עינית

  1. ניתוח כירורגי המתבצע בחדר ניתוח הניתוח מבוצע בעין אחת  ובהפרש של שבוע לפחות  בעין השניה. מה שמצריך כניסה לחדר ניתוח פעמיים.
  2. עלות הניתוח גבוהה יותר לעומת ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשל הצורך בייצור וייבוא עדשה מלאכותית מותאמת אישית למידותיהם של המטופלים והמטופלות.

 

הסיכונים הקיימים בניתוח השתלת עדשה תוך עינית

ראשית, כמו בכל ניתוח קיים סיכון לזיהום בעיניים. לצורך הקטנת הסיכון באופן משמעותי יש להקפיד אחרי ההוראות הניתנות לאחר הניתוח וכן על טיפול תרופתי מונע רציף ובדיקת מעקב.

שנית, קיים סיכון לפגיעה בתאי האנדותל הפנימיים של הקרנית מה שעלול להוביל לקטרקט. לצורך הקטנת הסיכון יש לבצע את הניתוח במרכז רפואי בו קיימת מיומנות מקצועית גבוהה רבה וטכניקה טובה.

 

התוצאות של הניתוח

ניתוח השתלת עדשה תוך עינית מוגדר על ידי מי שעובר אותו כניתוח משנה חיים – כך ממש. מחיים של תלות גבוהה במשקפיים ובעדשות מגע, הוצאת אנרגיות על תחזוקה, התעסקות עם טיפות עיניים, יובש בעיניים, והוצאת כספים, הניתוח מאפשר בצורה הכי פשוטה שיש לפתוח את העיניים בבוקר ולראות טוב.

 

לסיכום

ניתוח השתלת עדשה תוך עינית מחולל פלאים בחיים של אנשים, במיוחד עם מספרים גבוהים. מדובר בניתוח בטוח בעל אחוזי הצלחה גבוהים, החלמה מהירה ותוצאות מיידיות. פנו אל רשת המרכזים הרפואיים 'ד"ר לוינגר עיניים' בעלת ניסיון של אלפי ניתוחים מוצלחים לקביעת פגישת התאמה, אל עבר הצעד הראשון בדרך לראייה עם חדות ואיכות ראייה גבוהה.

 

 

אנחנו כאן בשבילכם

כתבו לנו הודעה ואנחנו מבטיחים לחזור מיד עם כל הפרטים החשובים