מפחדים מייעוץ זוגי? הכירו את השיטה של ד"ר אורית ארבל

הרשתות החברתיות שינו את חיינו, ואנחנו מופצצים בכמות אין סופית של תמונות זוגיות מאושרות של אנשים אחרים, מה שגורם לנו לפקפק בזוגיות שלנו. אמנם לא כל מי שמעלה תמונות מאושרות, באמת מאושר, אבל זוגיות כן אמורה להיות מקור אושר בחיים שלכם, ואם אתם לא מרגישים שזה המצב כרגע, אולי אתם צריכים ייעוץ זוגי.

ייעוץ זוגי

הבעיה עם ייעוץ זוגי היא שהחיים המודרניים לא רק משגרים לנו תמונות אושר זוגי של אחרים, הם גם לא משאירים לנו זמן לטפל בזוגיות שלנו.

אם גם אתם מרגישים שאתם רוצים, אבל אין לכם זמן או סבלנות להכנס לתהליך טיפולי ארוך, שיטת המרתון הזוגי, היא אולי השיטה בשבילכם.

"החיים שלנו היום, עמוסים, קשים, מלאים בהתמודדויות, הזוגיות היא המקום שבו אנחנו צריכים לבוא להטען, לקבל כח, לדעת שתמיד נקבל שם חיוך ונחמה, אחרת היא לא ממלאה את הייעוד שלה. המטרה של שיטת המרתון היא להפוך את הזוגיות בדיוק לזה, לא רק באופן זמני, אלא לתת לזוג כלים כדי שיוכלו לייצר זוגיות טובה לאורך זמן." מסבירה ד"ר אורית ארבל, מי שהמציאה את שיטת המרתון ובעלת קליניקה לטיפול בשיטה

"שיטת המרתון היא שיטה שנוגעת בבסיס שבו מתנהלת הזוגיות, היא לא באה לטפל בבעיה שבשבילה הגעת, אלא לטפל בשורשים שלה."

כולנו מכירים את זה, בהתחלה הכל יפה וטוב, ההתאהבות מכסה על הרבה שגיאות שנעשות, אבל עם הזמן, השגיאות האלו מתחילות לצוף, ולתת אותות בזוגיות.

כשזוג מגיע לייעוץ בשיטת המרתון, הוא מגיע לעבור תהליך.

לעבור מסע אל תוך הזוגיות שלו, ואל תוך כל אחד מבני הזוג בנפרד. המסע הזה בנוי משלבים מובנים, שעוזרים לזוג לחקור כל אספקט חשוב ביחסים שלהם, להבין איפה הטעויות ואיך נמנעים מהן, ומה לעשות אם כבר נפלנו לטעות, ורוצים לתקן.

אנשים לא יודעים לפעמים בכלל מה מקור הבעיה, הם רק רואים את התוצאות שלה, אבל אחרי תהליך של שיטת המרתון, יש להם מודעות גדולה יותר לניהול הזוגיות, ולמניעת בעיות.

כדי להבין מה הם השלבים של השיטה, ד"ר ארבל נותנת כמה דוגמאות:

"אחד השלבים הראשונים בשיטה הוא הבנת הצרכים והציפיות של כל אחד מבני הזוג, ותתפלאו, הרבה אנשים בכלל לא יודעים להגיד מה הצרכים שלהם בזוגיות, או מה הציפיות שלהם מבן הזוג. בקליניקה  אנחנו עושים חקירה משותפת של הצרכים והציפיות ברובד הכי עמוק ואמיתי.

לפעמים מה שאישה אומרת לבעלה שהיא רוצה, הוא לא באמת מה שהיא צריכה, כך למשל אישה שעושה פרצופים לבעלה כל פעם שהוא יוצא בערב עם חברים, חושבת שהצורך שלה הוא שהוא יהיה איתה כל ערב בבית, אבל בעצם, הצורך שלה הוא בתחושת בטחון באהבה שלו כלפיה, ואם הוא יספק את הצורך הזה במקומות אחרים באופן טוב יותר, לא יהיה איכפת לה כל כך לבלות ערב בשבוע עם החברות שלה…

שלבים נוספים שאנחנו עוברים עליהם הוא למשל ניטרול האוטומטלכל אחד מאיתנו יש תגובות אוטומטיות שסיגלנו לעצמנו לאורך החיים בכל מיני נקודות, אנחנו אפילו לא שמים לב לזה, וטריגרים מסויימים, מובילים מיד לתגובות מסויימות. אבל התגובות האלו יוצרות תגובת שרשרת לא טובה עם בן הזוג שלנו, שגם לו יש תגובות אוטומטיות שהוא הגיע איתן לקשר. אם רק נהיה מודעים לזה, ונדע לא להגיב אוטומטית בסיטואציות מסויימות, נמנע הרבה משברים…

ד"ר ארבל מאמינה שכל זוג יכול לתקן את הזוגיות שלו, והמטרה שלה בייעוץ שהיא נותנת הוא לא רק לתקן את המשברים אלא באמת להביא את הזוגות לנקודה שבה הם באמת חיים באושר, והזוגיות שלהם עושה את מה שהיא אמורה לעשות – להיות להם הגב, והבית, ומקום של אושר ושמחה, ולא עוד גיבנת בחיים.

ד"ר אורית ארבל
ד"ר אורית ארבל

למידע נוסף על שיטת המרתון ותיאום פגישה עם ד"ר אורית ארבל לחצו כאן

לתיאום פגישה עם ד"ר אורית ארבל וקבלת מידע נוסף על שיטת המרתון

השאירו פרטים כאן: