דילמות מהמקלחת – מתוך "לדבר על זה", סדרת סרטונים חדשה להורים

כהורים אנחנו נדרשים לעיתים קרובות להכריע ולהגיב בנושאים "לא פשוטים לעיכול" - על מיניות, התנהגויות מסוימות ונושאים אחרים שבהם לא ברור לנו באופן טבעי מה צריכה להיות התגובה שלנו כהורים. גם שאלות מביכות לא פעם תופסות אותנו לא מוכנים. הרב יוני לביא - איש חינוך, סופר ומרצה מגיש להורים כלים לשיח פתוח עם הילדים בסדרת סרטונים בשם "לדבר על זה" - ישבנו איתו לשיחה פתוחה לרגל השקת הסדרה החדשה

שיחות עם ההורים

אילו שאלות למשל אתה מקבל מהורים?

הורים פונים אלי עם שאלות רבות בנושאי מיניות והיחס לעניינים אינטימיים. כמובן שיש את השאלה הקבועה של הילדים "איך מגיעים ילדים לעולם?", אבל גיליתי שבהרבה מקרים אנחנו מסתבכים במקרים הרבה יותר פשוטים: באיזה גיל לדבר עם הילדה על מחזור, האם להניק לעיני הילדים ואיך להתייחס לפעולות שילדים עושים כשהם במקלחת עם האחים או האחיות שלהם.

הנה סרטון אחד מתוך הקורס בו אני מסביר על הנקודה האחרונה, לה אני קורא "דילמות מהמקלחת":

 

למי סדרת הסרטונים הזאת בעצם מתאימה?

היא מתאימה במיוחד להורים מאמינים ודתיים, למרות שאני חייב לציין שביחס למיניות ושמירה על האינטימיות של הילדים שלנו – הרבה אנשים ללא כיפה או אורח חיים דתי לקחו את התכנים האלו והשתמשו בהם, אפילו שהשפה מותאמת לדתיים. בכל מקרה – מי שיש לו ילדים מכל הגילאים ימצא שימוש רב לחומרים שמובאים בסדרה, כי אני מביא גם חומרים שניתן לצפות בהם יחד עם הילדים ולפתח שיח, ובחלק מהמקרים אני נותן ממש תשובות מפורטות שאפשר לקחת ולהשתמש בהם כתבנית של תשובה מוכנה לשאלות ידועות מראש.

את סדרת ההדרכות אני נותן במחיר מיוחד השווה לכל כיס ובנוסף – על כל קנייה של "לדבר את זה" – אני מאפשר למשפחה מעוטת יכולת לקבל גישה לסדרת ההדרכות כי חשוב לי שלכל משפחה יהיה אפשרות להגיע לתכנים הללו.

מוזמנים להירשם לסדרת ההדרכות "לדבר על זה" של הרב יוני לביא מכאן:

 

הרב יוני לביא הוא איש חינוך עתיר ניסיון ומרצה מבוקש, כחלק מעבודתו חיבר סדרת רבי מכר בשם "היי הרב" שמנגישים לילדים ונוער שאלות בשפה פשוטה וקולחת. הרב הוא גם מראשי ארגון קהלים ומייסד מוקד "חברים מקשיבים" המשמש לנוער מקום לשיח פתוח ואנונימי בכל סוגי ההתמודדויות, מגיש תוכנית שבועית ברדיו על אמונה וחיים, כותב בקביעות ומתראיין בעלוני שבת ובערוצי התקשורת השונים.

לפרטים נוספים על סדרת ההדרכות לחצו כאן