נמצאים בעיצומו של משבר בזוגיות? הכירו את השיטה שתחלץ אתכם מהמשבר ותסייע לכם לבנות יסודות טובים יותר לזוגיות מאושרת ובריאה

הזוגיות לא מתנהלת כמו שהייתם רוצים? אתם לא מאושרים בחיים עם בן הזוג שלכם, או שאתם בעיצומו של משבר בזוגיות? זה הזמן להגיע לייעוץ שלא יהיה רק פלסטר ויטפל בבעיה הנקודתית, אלא ייתן לכם כלים לטפל בעצמכם גם בהמשך, ויבנה לכם יסודות טובים יותר לזוגיות מאושרת לאורך זמן

זוגיות במשבר

שיטת המרתון של ד"ר אורית ארבל, מתאימה לעידן המודרני.
מצד אחד אנחנו חיים באינטנסיביות אדירה ואין לנו זמן לטיפולי עומק.
מצד שני אנחנו בטח לא רוצים טיפול "חפיף" שרק יכסה על הבעיות ולא יפתור אותן.
השיטה של ד"ר ארבל הינה קצרת מועד, ממוקדת, ובמסגרתה מקבלים הזוגות עצמאות בניהול נכון של הזוגיות, כדי שידעו לא להגיע למצבים משבריים גם בעתיד.

שאלנו את ד"ר אורית ארבל, מי שהמציאה את שיטת המרתון ומובילה את הקליניקה לטיפול בשיטה מה כל כך מיוחד בה והופך אותה לשיטה מובילה שזוגות מבקשים להגיע אליה.

"שיטת המרתון היא שיטה שנוגעת בבסיס שבו מתנהלת הזוגיות. היא לא באה לטפל בבעיה שבשבילה הגעת, אלא לטפל בשורשים שלה, שנעוצים בדרך כלל באופן שבו מנהלים בני הזוג את הזוגיות שלהם לאורך כל הדרך.

אז בהתחלה הכל יפה וטוב, ההתאהבות מכסה על הרבה שגיאות שנעשות, אבל עם הזמן, השגיאות האלו מתחילות לצוף, עם שיגרת היום יום, ועם השחיקה, ומתחילות לתת אותות בזוגיות.

כשזוג מגיע לייעוץ בשיטת המרתון, הוא לא מגיע לטפל בבעיה, הוא מגיע לעבור תהליך. מסע את תוך הזוגיות שלו. שם בשיטה שיש לה שלבים מובנים, הם חוקרים כל אספקט חשוב בין שני אנשים, ולומדים איפה הטעויות שלהם שמביאות אותם למשבר.

אנשים לא יודעים לפעמים בכלל מה מקור הבעיה, הם רק רואים את התוצאות שלה, אבל אחרי תהליך של שיטת המרתון, יש להם מודעות גדולה יותר לניהול הזוגיות, ולמניעת בעיות.

כדי להבין מה הם השלבים של השיטה, ד"ר ארבל נותנת כמה דוגמאות

"אחד השלבים הראשונים בשיטה הוא הבנת הצרכים והציפיות של כל אחד מבני הזוג, ותתפלאו, הרבה אנשים בכלל לא יודעים להגיד מה הצרכים שלהם בזוגיות באמת, או מה הציפיות שלהם מבן הזוג, עד שהם יושבים ועוברים איזה שהיא חקירה של זה עם עצמם, וגם הבנה של מה באמת הצרכים או הציפיות, ולא מה שהם יודעים להגיד מהפה החוצה.

לפעמים מה שאישה אומרת לבעלה שהיא רוצה, הוא לא באמת מה שהיא צריכה, כך למשל אישה שעושה פרצופים לבעלה כל פעם שהוא יוצא בערב עם חברים, חושבת שהצורך שלה הוא שהוא יהיה איתה כל ערב בבית, אבל בעצם, הצורך שלה הוא בתחושת בטחון באהבה שלו כלפיה, ואם הוא יספק את הצורך הזה במקומות אחרים באופן טוב יותר, לא יהיה איכפת לה כל כך לבלות ערב בשבוע עם החברות שלה…

שלבים נוספים שאנחנו עוברים עליהם הוא האוטומט – לכל אחד מאיתנו יש תגובות אוטומטיות שסיגלנו לעצמנו לאורך החיים בכל מיני נקודות, אנחנו אפילו לא שמים לב לזה, וטריגרים מסויימים, מובילים מיד לתגובות מסויימות. אבל התגובות האלו יוצרות תגובת שרשרת לא טובה עם בן הזוג שלנו, ואם רק נהיה מודעים לזה, ונדע לא להגיב אוטומטית בסיטואציות מסויימות, נמנע הרבה משברים…

ד"ר ארבל מאמינה שכל זוג יכול לתקן את הזוגיות שלו, והמטרה שלה בייעוץ שהיא נותנת הוא לא רק לתקן את המשברים אלא באמת להביא את הזוגות לנקודה שבה הם באמת חיים באושר, והזוגיות שלהם עושה את מה שהיא אמורה לעשות – להיות להם הגב, והבית, ומקום של אושר ושמחה, ולא עוד גיבנת בחיים.

ד"ר אורית ארבל
ד"ר אורית ארבל

"החיים שלנו היום, עמוסים, קשים, מלאים בהתמודדויות, הזוגיות היא המקום שבו אנחנו צריכים לבוא להטען, לקבל כח, לדעת שתמיד נקבל שם חיוך ונחמה, אחרת היא לא ממלאה את הייעוד שלה. המטרה של שיטת המרתון היא להפוך את הזוגיות בדיוק לזה, לא רק באופן זמני, אלא לתת לזוג כלים כדי שיוכלו לייצר זוגיות טובה לאורך זמן.

למידע נוסף על שיטת המרתון ותיאום פגישה עם ד"ר אורית ארבל לחצו כאן

לתיאום פגישה עם ד"ר אורית ארבל

השאירו פרטים כאן: