NLP – הכלי היעיל לשינוי

NLP

NLP  היא שיטת טיפול ואימון אפקטיבית. בראש ובראשונה כלי ה-NLP אלה הכלים הטובים ביותר בעולם כיום להתפתחות אישית.

היא מתבססת על האופן בו עובד המוח באופן טבעי, ולכן קל באמצעותה לייצר השפעה עלינו ועל אחרים, להשיג תפקוד גבוה יותר, להצליח במערכות יחסים, להגיב באופן שקול ומווסת לכל מצב שבעבר 'פוצץ' או הפיל אותנו, להשיג ולהגשים.

בנוסף באמצעות שיטה זו ניתן לטפל במגוון רחב של מצוקות, ובהן טראומות, חרדות, קונפליקטים פנימיים, אינטראקציות בין אישיות לקויות, בטחון עצמי נמוך, התמכרויות ועוד, לכן הפכה למקצוע טיפולי יעיל ומבוקש.

כיצד נוצרה שיטת ה-NLP?

בתחילת שנות ה-70 נפגשו שני גאונים, ד"ר ריצ'ארד בנדלר שהיה תרפיסט, ופרופ' ג'ון גרינדר שהיה מומחה לבלשנות. את שניהם ריתק הקשר בין השפה ובין הנפש ושניהם הבינו כי יש בשפה דפוסים מסויימים שבאפשרותם להשפיע באופן עמוק על הרגשות ועל המוטיבציה שלנו.

הם דגמו את כל השיטות הפסיכולוגיות האפקטיביות ביותר דאז, גשטאלט, היפנוזה, פסיכודרמה ועוד, ראיינו וצפו במטפלים מצליחים שהשיגו תוצאות יוצאות דופן בטיפול, ובנו סדרה של מודלים שמטרתם לשנות את האוטומט הלא מודע המניע אנשים בחיים.

N – המערכת העצבית (Neuro)

L – שפה (Linguistic)

P – תכנות מחדש (Programming)

סביב הצמד התאגדו במהרה מוחות חדים נוספים וביחד נוצרה קבוצה פורצת דרך שפעלה ביחד ולחוד כעשור וחצי.
הם יצרו מודלים נוספים להתפתחות אישית ולטיפול, ואין ספור טכניקות פרקטיות ונגישות שכל אחד יכול ללמוד ולהשתמש בהן בדרכו אל ההצלחה.

כיצד עובדת השיטה?

במוחנו צרובות התניות אוטומטיות לגבי רוב רובן של התגובות שלנו. ההתניות הללו קובעות במידה רבה את רגשותינו ומייצרות את רוב הבחירות וההחלטות בחיינו.

החוויה הראשונית שלנו – כל מה שחווינו וראינו בשנות חיינו הראשונות, והדרך בה תיקשרו איתנו – עד כמה לימדו אותנו כי אנו ראויים לאהבה, כמה כעס, כמה דחיה או תלות או הכלה חווינו במערכת היחסים עם מי שגידל אותנו – ישפיעו על הגישה שלנו לכל דבר בכל מהלך חיינו.

האוטומטים הללו שנחרתו בנו, ימשיכו לייצר עבורנו תוצאות 'more of the same', כלומר שחזורים של מהלכי הישרדות ראשוניים, בלי קשר לכמה שווה באמת לשחזר אותם.

את האוטומטים הללו יש לנו סיכוי לשנות אך ורק באמצעות שבירת הדפוסים וההתניות הראשוניות הללו, ויצירת 'תיקונים' שלהן, שיובילו לדפוסים אוטומטיים חדשים והולמים יותר, כך שהבחירות והתגובות המהירות שלנו יגיעו ממקום חדש, ויתנהלו בדרך חדשה שטובה לנו הרבה יותר, ונוכל להפיק מהן הרבה יותר סיפוק, סבלנות, שמחה וכמובן הרבה יותר אהבה.

אז שיטת ה-NLP היא שיטה המיועדת לתת גישה אל האוטומטים שלנו. באופן רגיל אין לנו גישה לתכנות העמוק של התגובות שלנו, מכיון שעליהן להגיע מהר ולקרות מעצמן, ללא מחשבה.

מהירות תגובה היא חיונית להישרדותנו, אך במקרים רבים היא בעוכרינו מכיון שהכל קורה כל כך מהר וקשה לעקוב ולשנות בעצמנו דברים שאינם מתנהלים לרוחנו או אינם נותנים תוצאות רצויות.

שיטת ה-NLP מאפשרת גישה אל התיכנות הקדום ביותר ויצירת שינויים המאפשרים לתגובות החדשות להגיע באותה מהירות כמו קודם, אך ליצור עבורנו תוצאות שונות לחלוטין.

שיטת ה-NLP חוללה ומחוללת מהפכה אמיתית בעולם ההצטיינות ובעולם הטיפול מכיון שהיא שיטה קצרת מועד המאפשרת שינוי בקלות ובמהירות.

איך NLP עשוי לסייע לכל אדם בחיי היומיום?

תוך שבועיים עד חודשיים ניתן לראות שינויים משמעותיים ביכולת לשלוט ברגשות ולייצר מוטיבציה גדולה יותר בחיים, מהרגע שהתחילו הלימודים בקורס הבסיס.

מי שמתרגל את השיטה משתף כי יש הרבה יותר סבלנות כלפי הילדים, תקשורת חדשה עם בנות/בני הזוג, שיפור בתפוקה בעבודה, שיפור בהישגים ספורטיביים, מערכות יחסים שהיו תקועות שנים מתחילות לנוע למקומות טובים, רצונות ומשאלות שבוטאו פעמים רבות אך נשארו בראש ובלב, מתחילות לקרום פתאום עור וגידים.

גם עצם ההבנה כיצד המוח שלנו עובד, איך אנחנו מייצרים את מה שנקרא 'הנפש' שלנו, מסייעת ברקע ביצירת מודעות יומיומית לדפוסים שלנו ולויסות רגשי משמעותי.

כך למשל, בזכות כלי ה-NLP יכול אדם מוכשר שלא מצליח להתקדם בעבודה עקב חוסר ביטחון, להתגבר על כך ולמצות את הפוטנציאל שטמון בו.

בחורה מתוקה וביישנית יכולה להיות נוכחת וכריזמטית יותר בדייטים ובכך ליצור זוגיות שלא הצליחה ליצור בעבר.

הורים קצרים ועצבניים יכולים להפוך למכילים וסבלניים הרבה יותר ללא מאמץ ולתת לילדיהם בסיס רגשי חזק יותר לכל החיים.

תועלת נוספת היא בריאות פיזית טובה יותר, בזכות חיזוק המערכת החיסונית שמושפעת במידה בלתי מבוטלת מתפקוד מערכת העצבים.

למי כדאי ללמוד NLP?

קורס NLP מומלץ הן למי שרוצה לרכוש כלים נוספים לעבודתו כמטפל והן למי שרוצה כלים אפקטיביים שכאלה כדי לשפר את התנהלותו ואת חייו.

לימודי NLP הם תמיד חוויה מעשירה להפליא ומסע של צמיחה אישית ומקצועית גם יחד.

כיום רבים רוכשים כלים אלה גם עבור עצמם על מנת למנף את הישגיהם ויכולותיהם הרגשיות והתפקודיות, לקבל יכולות השפעה ושכנוע ולהגביר כריזמה אישית, וגם כדי להוסיף לעצמם מקצוע טיפולי מרתק ומספק כהכנסה נוספת על הקריירה שכבר ברשותם, ללא צורך בהסתכנות הכרוכה לעיתים בהסבה מקצועית שלמה.

במרכז NLP-PLUS נערכים קורסי NLP בסיסיים וקורסי מאסטר בשיטה, קורסים ייעודיים להכשרת מטפלים (למשל לטיפול בטראומות, או לשחרור רגשות קשים כרוניים כגון כעס, פחד, עצב, אשמה, בושה וכו) וסדנאות לאנשי עסקים שרוצים לזכות במיומנויות השפעה ותקשורת יקרות ערך עבורם.

למידע על הקורסים הקרובים לחצו כאן

למידע על קורס NLP Practitioner

השאירו פרטים כאן: