הליקובקטור פילורי – מה זה?

רבים מכירים אותו לפי המונח הפשוט "חיידק בקיבה", אך לא יודעים כמה צרות הוא עושה, איך לאבחן ולטפל בו וכמה כדאי לטפל בו לפי הרפואה הטבעית.

הליקובקטור פילורי

הליקובקטר פילורי pylori- הוא חיידק הגדל במערכת העיכול ובעל נטייה לתקוף את רירית הקיבה. החיידק מדביק את הקיבה של כ-60 אחוזים מכלל האוכלוסייה הבוגרת בעולם, ולרוב מדובר בזיהום שאינו מזיק. יחד עם זאת, הליקובקטר פילורי אחראי לרוב הכיבים בקיבה ובמעי הדק.

חיידק ההליקובקטר בעצמו מייצר אמוניה שמנטרלת את החומציות של מיצי הקיבה, ברגע שהגוף נדבק בו. תאי מערכת החיסון של הגוף אינם מסוגלים להגיע אליו. החיידקים יכולים להפריע לתגובה החיסונית ולהבטיח שלא יושמדו על ידי תאי מערכת החיסון, מה שעלול להוביל לבעיות בקיבה. צורת הספירלה מאפשרת לחיידק לחדור לרירית הקיבה ולפגוע בה.

התסמינים

כאבים באיזור הקיבה, כאבים ברום הבטן, תחושת בעירה באיזור החזה, כאבי בטן [מתגברים בין ארוחות], תחושת גוש תקוע בגרון, גרפסים מרובים, גזים ונפיחות, ירידה במשקל לא מכוונת, כבדות אחרי ארוחות, תיאבון ירוד, בחילות והקאות.

אבחון וטיפול ברפואה הקונבנציונלית

ישנן מספר דרכים להגיע לאבחנה מדוייקת:

  • תבחין נשימה- קופות החולים מפנות את בעל התסמינים לבצע בדיקת תבחין נשיפה הנשלחת למעבדה לקבלת תשובה סופית.
  • גסטרוקופיה- בהליך זה מוחדר סיב אופטי מהפה לקיבה. לרוב מתבצעת בדיקה זו על מנת לבחון מחלות במערכת העיכול כגון דלקתיות בוושט ובקיבה, פגיעה בתאים ועוד.
  • בדיקת צואה- בדיקה זו מזהה אנטיגן (חלקיק חלבוני) של החיידק בצואה. מטרת הבדיקה היא לאבחן נוכחות של החיידק helicobacter pylori במערכת העיכול.
  • בדיקת דם- מראה את רמת הנוגדנים שנשארים בדם גם אחרי שנים. אין ראיה לנוכחות או אי נוכחות.

הטיפול ברפואה הקונבנציונאלית יתבסס על מתן אנטיביוטיקה:
הטיפול המשולש- זהו טיפול קו ראשון, הכולל שני סוגי אנטיביוטיקה בשילוב של תרופה מפחיתת חומציות בקיבה ממשפחת הלוסק, אומפרדקס ונקסיום למשך 10 עד 14 ימים. במקרים בהם זה לא עזר לחסל את החיידק בבטן ובבדיקה נוספת לאחר כשלושה שבועות נראתה פעילות של חיידק הליקובקטר, ינתן פעמים רבות השילוב של הטיפול המרובע- זהו שילוב של שלושה סוגי אנטיביוטיקה עם תרופה להפחתת חומציות בקיבה.

אבחון וטיפול ברפואה טבעית

האיבחון ברפואה הטבעית מתבצע באמצעות אבחון לשון.

הטיפול ברפואה הטבעית:

הטיפול יכלול תמיד התאמת תזונה ואורח חיים, התאמת פורמולת צמחים לטיפול בחיידק עצמו, התאמת פרוביוטיקה והתאמת פורמולה שתפקידה הוא שיקום המערכת.
כמו כן, ניתן לבצע טיפול במזהמים, ניקוי רעלים, שיקום ריריות, שיקום חיידקי מעיים, הפחתת מתחים והקניית כלים לאורח חיים בריא.

מכון הניג

מכון הניג הוקם לפני 12 שנה, וכיום הינו הקליניקה הגדולה בישראל לטיפול בבעיות מערכת העיכול, הפועלת בפריסה ארצית.
בעזרת איבחון מקור הבעיה, טיפול מותאם אישית בפורמולות ייחודיות ובלעדיות שפותחו במכון עם איכות ורמת מיצוי גבוהה, ובעזרת טיפול מותאם אישית וליווי צמוד של מטפלים ונטורופטיים המתמחים בתחום, גם כשמגיעים למכון מקרים מורכבים ומאתגרים, המטופלים מדווחים על אחוזי הצלחה גבוהים ביותר.

לקבלת מידע על מכון הניג ותיאום פגישת אבחון לחצו כאן

סובלים מבעיות במערכת העיכול?
מכון הניג כאן בשבילכם.

לאבחון והתאמת טיפול השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.