האם קיים טיפול טבעי לעצירות?

עצירות היא תופעה מטרידה ונפוצה במיוחד, הכוללת תסמינים כגון צואה קשה מהרגיל, שינוי בדפוס היציאות, יציאה הדורשת הפעלת מאמץ רב וירידה בתדירות היצירות אל פחות מ-3 פעמים בשבוע. עצירות עלולה להיות מלווה בתחושות של נפיחות בבן, כאבי בטן, דימום או כאב בזמן פעולת מעיים, תחושה של התרוקנות לא מלאה לאחר ביקור בשירותי ועוד. מטופלים הסובלים מעצירות כרונית, נוטים לחוות את הבעיה בתדירות הולכת ומתגברת, אשר פוגעת באיכות החיים. אז כיצד מטפלים בעצירות, והאם קיים לכך טיפול טבעי?

טיפול טבעי לעצירות

לפני טיפול בעצירות, חשוב להבין כי עצירות היא תסמין בלבד, כאשר סיבות השורש להופעת העצירות הן רבות ומגוונות: מצב רגשי, סיום תקופה קשה בחיים, פטריית קנדידה, הליקובקטור, חוסר סיבים בתזונה, צריכת מזון לא ראוי, חוסר בנוזלים, מעי מפותח וחסר כוח עמידות, ניתוח, חוזר באנזים, חוסר בחיידקים חיוניים, חוזר במזון פרא-ביוטי, טראומה, לקיחת תרופות מסוימות, ואפילו ישיבה לא נכונה על האסלה (המצב הטבעי קרוב יותר לכריעה מאשר ישיבה ב-90 מעלות) ועוד.

טיפול טבעי בעצירות – השיטה של מכון הניג

שיטת הניג לטיפול בעצירות כוללת מספר שלבים חשובים בדרך לשיפור איכות החיים והפחתת התופעות המלוות את התופעה.

הרפואה הטבעית בשיטת הניג מאמינה כי רק טיפול בשורש הבעיה מצליח להעלים את הגורמים לסבל לצמיתות.
לכן, השיטה כוללת אבחון רב-תחומי דרכו ניתן לזהות את הגורמים לכל בעיה במערכת עיכול, לרבות עצירות, ולהבין כיצד נוצרה.

אחד המרכיבים המרכזיים של האבחון הוא ניתוח של מפת הלשון. הלשון היא תחילת מערכת העיכול ולכן ניתן 'להציץ' דרכה אל מה שמתרחש בתוך המערכת ולהעריך את התפקוד שלה. בנוסף, האבחון כולל בדיקה מעמיקה של הרגלי אכילה, תוצאות בדיקת דם, אבחון הורמונלי על פי הרפואה הסינית, המצאות מזהמים במערכת העיכול וגם התייחסות למצב הנפשי, לחץ ומתח.

לאחר שלב האבחון, מותאמת תוכנית טיפול אישית לכל המטופל על פי שורש הבעיה המובילה לעצירות, חומרת התופעה, המצב הבריאותי (פיזי ונפשי) והרגלי החיים שלו. תוכנית הטיפול משתנה מבחינת זמן טיפול, הפורמולות הטבעית של צמחי המרפא שנבחרו והנחיות תזונה בהתאם למצבו. האבחון והתאמת הטיפול נעשים בפגישה אחת.

הפורמולות הייחודיות של מכון הניג לטיפול טבעי בעצירות הן פורמולות צמחים טבעיות אשר פותחו במיוחד עבור טיפול בבעיות במערכת העיכול, על בסיס ניסיון פרקטי עשיר, שילוב צמחים ייחודי ומחקרי גוף-נפש. כל הפורמולות מיוצרות במפעל המאושר על ידי משרד הבריאות הישראלי ועומד בתקנים מחמירים בארץ ובעולם.

תוכנית הטיפול בעצירות של מכון הניג כוללת גם ליווי צמוד ומתמשך מצד צוות רחב המורכב מנטורופתים, יועצי תזונה ומלוים מטעם המכון, אשר זמינים לכל שאלה והתייעצות. מטרות הליווי הן סיוע וייעוץ, לצד הקניית הרגלים נכונים לאורח חיים ולאיכות חיים משופרת- על מנת לסייע לו לשמור על תוצאות הטיפול לטווח הרחוק ולשפר את איכות החיים שלו.

חשוב להבין כי שיטת הניג אינה מתנגשת או מנסה להציע אלטרנטיבה מוחלטת לרפואה קונבנציונאלית, אלא משמשת בתור רפואה משלימה מתוך ניסיון לתת מענה כולל לבעיה – החל מהפחתת התסמינים, טיפול בבעיית השורש ועד מניעה עתידית.

לקבלת מידע על מכון הניג ותיאום אבחון לחצו כאן

 

מחפשים פיתרון טבעי ויעיל לעצירות?

השאירו פרטים ונציג ממכון הניג יחזור אליכם בהקדם!