מתי פונים לטיפול? מהן הסיבות שמביאות אדם לפנות לטיפול?

טיפול פסיכולוגי

מתי צריך ללכת לטיפול פסיכולוגי?

טיפול פסיכולוגי מאפשר למטופל להיות יותר במגע עם עצמו ועם הדכאון או חרדותיו שמקורן בלא מודע ובכך להפחית את החרדה וסערה נפשית.
אחת המטרות של הטיפול הפסיכולוגי הוא להקל על מצבים בהם שגרת החיים נפגעת ולסייע בחזרה לשגרה.

יש זמנים בחיים שאנחנו מוצפים רגשית יתר על המידה והדבר פוגע בתחושת איכות החיים שלנו ולעיתים אף פוגעת בתפקוד היומיומי. טיפול פסיכולוגי יכול לעזור לנו להבין את עצמנו טוב יותר ולעבוד על הקשיים שלנו.

טיפול פסיכולוגי כולל פגישות עם המטפל על בסיס קבוע שאורכן כ- 50 דקות. המבנה היציב והקבוע הזה מאפשר לך ולמטפל הזדמנות להתקשר ולהבין מה קורה לך ברמות העמוקות יותר של הנפש ובכך לעזור להשתחרר מדפוסים לא מודעים או חזרתיים שאינם מאפשרים התפתחות נפשית. בבסיס החשיבה הפסיכואנליטית היא ההכרה שחיינו הרגשיים מורכבים והם חלק בלתי נפרד מהיותנו אנושיים.
לעיתים אנחנו לא מבינים את החרדות שלנו ואת האמונות שלנו שמעצבות את הדרך שבה אנחנו תופסים את עצמנו ואת המציאות שבה אנחנו חיים ככל שהם הופכים חלק מאיתנו ואוטומטיים. לעיתים אנחנו מוצאים את עצמנו חוזרים לדפוסים של התנהגויות הרסניות , מרגישים תקועים בחיים ללא יכולת שינוי, תקועים בקשרים לא מספקים ומעכבים את התפתחותנו הרגשית ויצירתית.
הטיפול הפסיכולוגי יכול להקטין באופן משמעותי את הסבל ולשפר את הבריאות הנפשית שלנו ורווחת חיים שלנו ולפתח את היכולת למימוש עצמי גדול יותר בחיים.

בעבר הטיפול הפסיכולוגי נתפס ככלי לעזרה להפרעות קשות אך כיום כל הרעיון של טיפול פסיכולוגי השתנה.

הפניה לטיפול נעשתה מקובלת יותר וסיבות לפניה הן לא פעם קשורות לניהול לחצים, חרדה, דיכאון, קשיים ביצירת זוגיות או בזוגיות קיימת, שאלות של עבודה ואהבה הן סיבות נפוצות לפניה לטיפול. לעיתים בפניה תתואר הרגשה של תקיעות, חוסר חיות או חוסר ממשות בחיים.

טיפול פסיכולוגי לחרדה

סיבה נפוצה לפניה לטיפול היא חרדה. הפרעות חרדה עלולות להתפתח ממספר גורמים שכולם מקורם במורכבות הנפשית ובלא מודע. חומרים מודחקים פורצים למודעות ומעוררים חרדה, בטיפול המטפל יכול לעזור למטופל להבין את מקור החרדות שלו וכך להרגיש הקלה. עצם נתינת המשמעות הלא מודעת להצפה הרגשית שמתבטאת לעיתים בחרדה או סערה נפשית גדולה כבר עשויה להקל והדבר יכול להתרחש ואמנם מתרחש במפגש טיפולי טוב.

טיפול פסיכלוגי לדכאון

דיכאון יכולה להיות גם היא סיבה לפניה לטיפול. לעיתים התחושה היא של דכדוך מתמשך וחוסר סיפוק שגם הוא מקורו לא ידוע למטופל. לעיתים מדובר בתחושת תקיעות וחוסר אונים לשנות מצבי חיים קיימים שגורמים לתסכול , חוסר אונים שמוביל לדכדוך ויאוש. גם במקרה זה רצוי לפנות לטיפול לקבל עזרה שתוכל להתניע תהליכי נפש מודעים ולא מודעים ולאפשר התפתחות פנימית שבתורה תוביל להתפתחות והתקדמות בחיים, באותם מצבים שנראים חסרי סיכוי לשינוי והתפתחות.

הפרעות חרדה ודיכאון הן הסוג הנפוץ ביותר של בעיות נפשיות הפוגעות גם בילדים וגם במבוגרים, וזו אולי הבעיה הנפשית הנפוצה ביותר וסיבה נפוצה לפניה לטיפול. לא תמיד ניתן לזהות במדויק את הסיבות לחרדה לכן הפניה לטיפול כל כך קריטית ומשמעותית. בטיפול המטפל יכול לעזור ולהבין יחד עם המטופל את שורשי חרדותיו,זהו תהליך שדורש זמן, מקום ומפגש של שניים- המטפל ומטופל.

לעיתים, עצם הפנייה לטיפול כבר מובילה להקלה, כמובן שישנה גם חרדה בפנייה לטיפול, חרדה שנובעת ממפגש עם האדם וחייו, ונפשו. המפגש גם אם לעיתים מלווה בחרדה, מאפשר למטופל לפגוש את חרדותיו ומצוקתו בחדר הטיפולים בנוכחות המטפל וכך לטפל בחרדה ולהקל על המצוקה הנפשית.

לסיכום, אם אתם חושבים שאתם סובלים מדכאון, חרדה או טרדות אחרות חשוב לפנות לטיפול פסיכולוגי מתאים שמטרתו לאבחן את הבעיה ובאמצעות טיפול ממוקד לפתור את הקשיים ולהחזיר את החיים למסלולם. חושב לדעת, באי טיפול או בהזנחת המצב הבעיות עשויות להחמיר ולכן מומלץ שלא לדחות את קבלת הטיפול

 

למענה מהיר התקשרו >> 077-8049692

האם ומתי צריך לפנות לטיפול פסיכולוגי?

כאשר מרגישים דכדוך, עצבות או מחשבות שפוגעות בשגרת החיים חשוב לפנות לטיפול פסיכולוגי על מנת לאבחן ולנסות לסייע בפתרון המועקה.