מהו הפתרון לצרבת? והאם יש לצרבת פתרון טבעי?

צרבת היא אחת התופעות המתסכלות והנפוצות ביותר, אשר נובעת מהפרשת חומצה בקיבה ומאופיינת בתחושת חום, שריפה, חומצה וחריפות בבטן העליונה, בגרון ובבית החזה. התופעות מתרחשות בעקבות הדחייה של הגוף למה שנמצא בקיבה, כאשר הסיבה לכך נמצאת בקיבה עצמה או תהליך המתרחש בקיבה ו'לא רוצה שיפריעו לו'. מהו הפתרון לצרבת? והאם יש לצרבת פתרון טבעי?

צרבת

חשוב להבין כי צרבת היא חלק מהתהליך של הגוף לרפא את עצמו, מתוך ניסיון שלו לתקן רקמת הקיבה. כאשר קיימת בקיבה רקמה פגועה, חיידק ההליקובקטר פילורי מתיישב עליה, מתחפר בה וגורם לדלקת. תהליך התיקון של הגוף הוא טבעי וגורם לריפוי, כל זמן שלא מפריעים לו, אך הוא דורש צום מוחלט.
מכיוון שקשה לנו להיות בצום לאורך זמן (שלושה ימים ומעלה) ולחלק מהאנשים צום כזה אף עלול להיות מסוכן, אנחנו 'מפריעים' לתהליך הריפוי על ידי אכילה לא נכונה ולחץ נפשי. שימוש בתרופות וחומרים מזיקים אחרים והנזק עלול להיות בלתי הפיך.

הרפואה הקונבנציונאלית אינה בוחנת את התהליכים המובילים לתופעת הצרבת, אלא רק מחפשת דרכים לסתור את הפרשות החומצה בקיבה. במובן מסוים, אם יש שריפה, היא שופכת מים ומכבה אותה. כדורים סותרי חומצה מכבים את הצרבת, ואז יש שקט – לחולה ולרופא.

האם תרופה נגד צרבת היא פתרון לצרבת?

כאמור, תרופה נגד צרבת היא חומר סותר חומצה, המפחית את השפעות התהליך בזמן הקצר. עם זאת, כאשר המטופל יפסיק ליטול את התרופה, החומצה תעלה לו "עד לב השמיים". סוגים אחרים של כדורים נגד צרבות מקלים על תחושת הצריכה בחסימת התאים אשר מפרישים את חומצות הקיבה. כלומר, הרפואה הקונבנציונאלית לא מציעה ריפוי אמיתי, אלא רק דיכוי סימפטומים. בנוסף, לתרופות לצרבת יש תופעות לוואי כגון בחילות, שלשולים, כאבי ראש, עייפות, חולשה ועוד.

יש לצרבת פתרון טבעי – שיטת האבחון והטיפול של מכון הניג

שיטת האבחון והטיפול של מכון הניג לטיפול בצרבת (ובמגוון עצום של בעיות במערכת העיכול), מיועדת לריפוי של רקמת הקיבה, העלמת הדלקת, העלמת החיידק וריפוי התסמינים מהשורש- והכל בצורה טבעית וידידותית.

תהליך הטיפול מתחיל מאבחון רב-תחומי.
המרכיב המרכזי של האבחון נעשה באמצעות מפת הלשון, המהווה 'שער' אל מערכת העיכול שלנו.
בעזרת ניתוח הלשון יכולים המומחים של הניג לזהות את בעיות השורש המסתתרות בהמשך של המערכת העיכול.

בנוסף, שיטת הניג כוללת בדיקה מעמיקה ומקיפה של הרגלי אכילה, ניתוח בדיקות דם, אבחון הורמונלי על פי הרפואה הסינית, זיהוי מזהמים במערכת העיכול ועוד. חלק בלתי נפרד מהאבחון הוא התייחסות למצב נפשי בכל הנוגע לגורמי לחץ ומתח.

לאחר אבחון סיבת השורש לבעיית הצרבת, שיטת הניג כוללת בנייה של תוכנית טיפול מותאמת אישית לכל מטופל, המשתנה על פי בעיית השורש המובילה לצרבת, חומרת התופעה, מצבו הבריאותי של המטופל (פיזית ונפשית) והרגלי החיים של המטופל.
ההתאמה האישית כוללת הגדרה של זמן טיפול שונה, פורמולות טבעיות של צמחי מרפא הנבחרות בנפרד לכל מטופל והנחיות תזונה המתאימות לתופעה ולמצב המטופל.
שלב האבחון והתאמת תכנית הטיפול נעשה במרוכז ביום אחד, על מנת להקל על תהליך הטיפול.

הפורמולות הצמחיות הייחודיות של מכון הניג, אשר פותחו במשך שנים על בסיס ניסיון ומחקרים, הן פורמולות טבעיות וייעודיות לטיפול בבעיות במערכת עיכול.
כל הפורמולות של המכון מיוצרים בישראל באישור משרד הבריאות הישראלי ותוך עמידה בתקני ייצור מחמירים.

חלק בלתי נפרד מתוכנית הטיפול של מכון הניג הוא ליווי צמוד וארוך טווח המסופק על ידי צוות רחב של מומחי המכון, החל מנטורופתים ועד יועצי תזונה, אשר זמינים לשאלות והתייעצויות של קהל המטופלים.
הליווי נועד לסייע, לייעץ ולעזור בהקניית הרגלים לאורח חיים נכון בטווח הרחוק, זאת כדי לשמר את תוצאות הטיפול ולמנוע צרבת בהמשך החיים.

לקבלת מידע על מכון הניג ותיאום פגישת אבחון לחצו כאן

מחפשים טיפול טבעי ומותאם אישית לצרבת?

השאירו פרטים ונציג ממכון הניג יחזור אליכם בהקדם.