מה החשיבות של שירות סוכן ביטוח פנסיוני לעובד שכיר?

כמו כל אזרח במדינת ישראל, גם השכיר צריך לחסוך לעצמו לפנסיה. הפנסיה כיום היא בשיטת הפנסיה הצוברת, כלומר צריך להגיע לגיל הפרישה, עם כמה שיותר כסף בחסכונות הפנסיוניים. החשיבות של לקיחת אחריות אישית על החסכונות, הולכת וגוברת ככל שתוחלת החיים מתארכת וגיל הפרישה לא עולה באותן הפרופורציות. חלק מהאחריות האישית, היא בחירת הסוכן ולא קבלתו כ"ברירת מחדל".

רפאל חביב

כיום בישראל, כל עובד רשאי לבחור סוכן פנסיוני מטעמו והיכן הוא רוצה להפקיד את החיסכון שלו לפנסיה והשתלמות והמעסיק חייב למלא את בחירתו.
בעקבות יוקר המחייה והעליה במודעות לנושא החיסכון הפנסיוני, יותר ויותר עובדים שכירים לוקחים כבר היום אחריות ומודעים להשלכות העתידיות של טיפול לקוי בקרן הפנסיה בגילאים צעירים.
על מנת להשיג את מקסימום הצבירה הכספית בגיל הפרישה, ישנן 3 דרכים שכל עובד צריך להכיר כבר כיום:
1. להפקיד כמה שיותר כסף כל חודש לחיסכון פנסיוני
2. קבלת תשואה כמה שיותר גבוהה על החיסכון
3. לשלם כמה שפחות עלויות – דמי ניהול ומיסים

בשביל שתי האפשרויות האחרונות, אני כסוכן ביטוח פנסיוני נכנס לתמונה ולעיתים, גם בשביל הראשונה, כדי לעודד את הלקוח להפקיד כמה שיותר ולהסביר את התועלות שבעניין.

כדי לקבל מקסימום תשואה אני פשוט צריך מקסימום חשיפה למניות, לא?
בעניין התשואה, חלק מההליך שאני מבצע הוא התאמת צרכים ללקוח ומתחשב בנתוניו האישיים והעדפותיו. אכן ברור לכל מי שקצת מתעניין בהשקעות, שמקסימום סיכון וחשיפה מנייתית, יניבו את התשואות הגבוהות ביותר לאורך זמן, אך זה לא מתאים לכל אחד. יש לא מעט חוסכים, שאם כל חסכונותיהם יהיו צמודים לשוק המניות, בשנה של ירידות חדות, הדבר ידיר שינה מעיניהם ולכן חלק מהעבודה שלי כסוכן פנסיוני, היא לוודא שרמת הסיכון בתיק הפנסיוני, תואמת את צרכיו של הלקוח.

האם יש מכשירי השקעה נוספים מעבר להפקדה דרך המעסיק?
בהחלט, לשכירים יש מכשירי השקעה נוספים עם יתרונות רבים שהם יכולים להגדיל איתם את החיסכון, כמו למשל הפקדה לקרן פנסיה בנוסף להפקדות עם המעסיק, קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון, השקעות אלטרנטיביות ועוד. לכל מוצר שכזה, יתרונות ספציפיים ומאפיינים שיש להכירם.
טיפול נכון בכספים הפנסיוניים, הוא כחלק ממכלול, יחד עם הכספים הפרטיים.

איך אתה בוחר היכן להמליץ ללקוחותיך לחסוך?

יש לי כלים נגישים לניתוב הלקוחות למוצרי החיסכון המצטיינים בחברות הטובות ביותר.
סוכן מקצועי בודק לא רק את התשואה לאורך זמן, אלא גם את סטיית התקן – התנודתיות.
האם במסלול קיימים גם נכסים לא סחירים כמו נדל"ן והשקעות פרטיות, כך שתשואת המסלול לא תהיה תלויה רק בשוק ההון?
במכשירים כמו קרן פנסיה, קיימים פרמטרים נוספים שנבחנים, כמו איזון אקטוארי, היקף נכסים מנוהלים וכו'.

מעבר להגדלת החיסכון, יש נושאים נוספים בטיפולך?
בהחלט. אני מטפל גם בכל המעטפת הביטוחית אצל עובדים למקרי קטסטרופה, של מוות או נכות, חלילה. אני מטפל גם בכל נושאי ביטוחי החיים והבריאות, כאשר חלק מהליך הבדיקה שלי בוחן ביטוחי בריאות קולקטיביים דרך מקום העבודה והמלצות איפה יש להשלימו. חשוב לטפל בנושאים אצל גורם אחד, מאחר וחלק מההגנות, למשל למקרה מוות או נכות קיים במסגרת החיסכון הפנסיוני.

אני סוכן ביטוח פנסיוני, עם רישיון ממשרד האוצר ו-16 שנות ניסיון במגוון תפקידים בשוק ההון. השירות ניתן על ידי אישית, כבעל העסק ולכן אני מלווה לקוחות למשך שנים. עם זאת, אני משתייך לסוכנות גדולה (סלע) המאגדת סוכנים עצמאיים כמוני, כך שאני נהנה מכל היתרונות של השתייכות לארגון גדול וכך גם לקוחותיי.
אני מזמין אתכם ליצור איתי קשר ולדאוג לעתיד הכלכלי שלכם.

רפאל חביב, רישיון סוכן ביטוח L-00127837