איך הפכה אינטליגנציה חיובית לנשק הסודי של מנהלים ויזמים מצליחים ברחבי העולם?

אחרי שעזר למאות אנשים להצליח בקריירה כמאמן ומנטור, גבי סינגולדה המנחה המקצועי של המנטורים במכון היצוא רוצה לגלות לכם את השיטה של אינטליגנציה חיובית לשלוט במוח שלך ולקבל סיפוק מזה שאלפי אנשים יוכלו להשיג יותר הצלחה מקצועית ולהיות קצת יותר מאושרים. האם זה אפשרי? הוא טוען שהתשובה היא "כן"

זה הזוי… המוח שלנו פועל נגדנו! 

אנשים רבים שנמצאים בעמדות ניהול בכירות חוזרים ומתלוננים על הנקודה הזאת:

התודעה שלכם יכולה להיות החבר הטוב ביותר שלכם, אך היא גם האויב הנורא ביותר שלכם. מה גורם לתודעה שלנו לחבל בניסיונות שלנו להשיג הצלחה מקצועית וסיפוק אישי? 

איך רגשות שליליים חזקים כמו חרדה, פחד, סטרס, בושה, כעס, אכזבה, אשמה וקנאה משפיעים לרעה על היכולת שלנו לממש את הפוטנציאל האמיתי שלנו בעבודה ובחיים ומה גורם להם?

הלכנו למי שבאמת יכול לענות לנו על כל השאלות האלו – גבי סינגולדה, שמאמן אנשים בתפקידי מפתח לאלף את המוח שלהם לביצועי שיא, כדי לשמוע ממנו קצת יותר על כל העולם הזה שנקרא אינטליגציה חיובית ואיך היא יכול להשפיע על הקריירה והחיים שלנו:

 

גבי, איך mental fitness השפיעה עליך?

אומרים שהסנדלר הולך יחף? אז לפני mental fitness, כמאמן עשיתי עבודה נהדרת באימונים אבל תכל'ס ביום-יום סבלתי לא מעט,יש המון סטרס ופחד בחיים כעצמאי וכאבא ל 4 ילדים. לפקוח עיניים בבוקר עם קול חרדתי שלקח שעה רק להרגיע אותו ועם המון כעס ותחושת אשמה. דיבור פנימי שלילי כמו "אתה לא מספיק טוב", "אין לך את זה", "לעולם לא תצליח". מיינדסט הישרדותי לגבי כסף. התפרצויות כעס מול אשתי והילדים. נהיגה אגרסיבית בכביש, רגשות של אכזבה מעצמי ותקופות של ספקות עצמיים ופחד מכישלון.

כבר באמצע mental fitness הרגשתי יותר שקט נפשי ופחות סטרס והרבה פחות רגשות כמו פחד וכעס ביומיום. במבחן התוצאה אני יותר רגוע ושמח ובבקרים הקול החרדתי פחות נוכח ולוקח לי 5 דקות תירגול כדי להירגע. כבעל עסק יש גידול בהכנסות ובפעילות וכמאמן אני יותר חד ומפוקס ומביא ערך גבוה יותר ומביא את את הלקוחות שלי במהירות למטרות שלהם.  במישור האישי אין כמעט כעס או ויכוחים מיותרים עם אשתי והילדים והתקשורת יותר קרובה ואוהבת.

בנוסף העובדה שפיתחתי בתוכנית אמפתיה גדולה יותר לעצמי גרמה לי סופסוף לאהוב יותר את מי שאני ולהרגיש בנוח בעור שלי. לאורך חיי  לעיתים תכופות שפטתי את עצמי ללא רחמים. מניסיוני עם לקוחותיי רובנו קשים מאוד עם עצמנו. כאן סופסוף בזכות אינטליגנציה חיובית הבנתי למה זה קורה וקיבלתי כלים פשוטים ואפקטיביים מבוססי מדע לנהל את כל ה"שיט" הפנימי שלי ולפתח חוסן מנטלי שמאפשר לי להתמודד עם האתגרים בחיים עם  מיינדסט חיובי במקום שלילי. בסוף הכי חשוב הוא מבחן התוצאה, או כמו שאומרים הלקוחות שלי "החרא הזה עובד".

לבדיקת רמת האינטליגנציה החיובית שלכם לחצו כאן

מה הסיפור של אינטליגנציה חיובית?

זה התחיל בספר שנכתב ב 2012 שנקרא כמובן "אינטליגנציה חיובית" ונכתב ע"י שירזאד צ'אמין חוקר מוח מסטנפורד ובעבר ראש ארגון המאמנים הגדול בעולם CTI .הספר הפך לרב-מכר בניו-יורק טיימס ותורגם לעשרות שפות וביניהן עברית. שיטת אינטליגנציה חיובית נשענת על מחקרים פורצי דרך בתחומי מדעי המוח, ייעוץ ארגוני ופסיכולוגיה חיובית.

אינטליגנציה חיובית מהווה אמת מידה לרמת השליטה שלכם בתודעה וליעילות שבה היא פועלת עבורכם. ובפשטות – בוחנת האם התודעה שלכם משרתת אתכם או פועלת נגדכם.

הסוד האמיתי של השיטה הוא ההבנה שלאנשים יש עמידות טבעית בפני שינויים גם אם הם חושבים שהם מעוניינים בשינוי ולכן צריך להבין למה שינוי לא מחזיק מעמד?

תחשבו רגע על כל ספרי העזרה העצמית שקראתם, ההכשרות והסדנאות שעברתם בתקווה לשיפור בביצועים או כדי להיות יותר מאושרים, כמה זמן הם החזיקו מעמד? ההחלטות על שינויים שקיבלתם? כמה זמן לקח להם להיעלם, להתמוסס או לכל הפחות להישחק? 

השאלה היא למה? 

כשעשיתי את התכנית הבנתי למה.

התשובה בשתי מילים היא: חבלה עצמית.

למה אתה מתכוון כשאתה אומר חבלה עצמית?

אני מתכוון לכך שכוחות הישרדותיים בתודעה שלנו פועלים נגדנו וחוסמים אותנו מלבצע שינוי שיאפשר לנו לממש את הפוטנציאל שלנו ויש להם השפעה הרסנית על הקריירה והאושר שלנו.

אנו קוראים להם חבלנים מנטליים והם אחראים לכל המחשבות והרגשות השליליים שלנו, הלחץ, החרדה, הספק העצמי, התסכול, כעס, פחד, אשמה, אכזבה ועוד.

החבלנים הם האויבים הפנימיים שלנו, קבוצה של דפוסי חשיבה אוטומטיים וטבעיים שפיתחנו מוקדם בילדות כחלק ממנגנון ההישרדות כנגד איומים גופניים ונפשיים. 

הם מוטמעים במוחנו בצורה כל כך עמוקה שלעתים כלל איננו מודעים לנוכחותם והם מצליחים לשכנע אתכם שהם פועלים למענכם ולא נגדכם. הם קיימים אצל כולם.חשוב להבין למה הם קיימים במוח שלנו ואיך הם פוגעים בנו.

כשאנחנו מבינים איך החבלנים עובדים וכבר שמים לב לקיומם אנחנו מחלישים את ההשפעה שלהם בעצם החשיפה ואז כשאתה שם לב אפשר לעשות משהו בנוגע לכך. 

רוצים לבדוק כמה זמן מהיום החבלנים שלכם מחבלים בסיכויי ההצלחה שלכם? לחצו כאן

"החבלנים הם דפוסי החשיבה האוטומטיים שלנו שפונים נגדנו"

איך זה עובד במוח שלנו?

בהכללה, יש לנו 2 אזורים מאוד שונים במוח, המוח המשגשג (החיובי) והמוח השורד. המוח השורד אחראי על התגובות שלנו נוכח סכנות. המנגנון המוכר ביותר הוא תגובת הילחם-או-ברח שנועדה במקור כשחיינו בג'ונגל למלט אותנו מסכנות אמיתיות ומיידיות ובכל פעם שהמוח השורד מזהה מצב מסוכן כביכול, הוא משחרר הורמון בשם קורטיזול שמייצר סטרס ולמעשה משנה מיידית את כל סדר העדיפויות הגופני וכל תפקודי המוח שאינם חיוניים מצטמצמים למינימום כדי לאפשר בריחה מהירה. 

במקביל מופעלים אוטומטית גם סוכני ההישרדות התודעתיים שלנו, החבלנים שלנו שכל תפקידם מתמקד בזיהוי סימנים המעידים על סכנה וחיפוש מישהו או משהו להאשים. ברגע שהמוח שלכם הכריז על אירוע כלשהו כ"רע". בום… מופעלת כל המערכת ההישרדותית ומייצרת סטרס וחרדה בלי פרופורציה ובלי באמת סכנה ברורה ואמיתית. 

הבעיה היא שהמוח ההישרדותי שלנו והחבלנים שלו כל כך חזקים, שאפילו שאין באמת סכנה לחיינו הם מופעלים אוטומטית לשווא כמה פעמים ביום. כיום רגשות שליליים כמו סטרס וחרדה כל כך  נפוצים בחיינו כך שהם כבר מוכרים כמגיפה במאה ה-21 ,שמובילה למחלות לב, קיצור אורך החיים וכמובן לפגיעה בביצועים שלנו בעבודה ובאושר האישי.

 

אז איך נראית ההשפעה של החבלנים עלינו?

דיבור עצמי שלילי כמו "אני לא מספיק טוב/ה" ,"לעולם לא אצליח", "אני כישלון" שמוביל להערכה עצמית נמוכה חוסר ביטחון עצמי ובדרך כלל גם למציאות שמגשימה את עצמה.

נטייה להציב לעצמנו ציפיות לא מציאותיות וביקורת עצמית קיצונית כשאנו לא עומדים בהן, מה שמוביל לחרדה, דחיינות וחוסר שביעות רצון מההישגים שלנו.

דפוסי חשיבה שמייצרים אמונות לא רציונליות, הכללת-יתר, חשיבה בשחור ולבן ויצר הרס עצמי שמובילים לחוסר תקווה, חוסר אונים וספקות עצמיים.

אירועים טראומטיים וחוויית שליליות מהעבר המשפיעים על האמונות העמדות והציפיות שלנו בדרכים שמקשות על ההתמודדות עם ההווה והעתיד ומייצרים מעגל של מחשבות ורגשות שליליים.

השוואת עצמנו לאחרים שמובילה להערכה עצמית נמוכה, תחושת חוסר התאמה ולעיוות תפיסת המציאות שלנו והיכולות שלנו ולהשפיע על ההתנהגות שלנו.

התנהגויות לא צפויות ושליליות הפוגעות במערכות היחסים שלנו, המקצועיות והאישיות.

 

וואו, נשמע מפחיד. איך אפשר לדעת איזה חבלנים יש לנו?

כן קצת כמו בסרט "מטריקס" שפתאום אחרי שלקחת את הגלולה אתה מגלה עולם אחר ממה שחשבת והוא מתקיים בתודעה שלך. עולם שלא היית מודע אליו קודם ויש לו השפעה עצומה על חייך. כמו בתאטרון בובות כשאתה מרים את המסך ואתה מגלה פתאום מה מפעיל אותך.

ולשאלתך כחלק מהתוכנית כל מתאמן ממלא שאלון שלוקח משהו כמו 10 דקות לעשות שבסופו אתה מקבל תוצאות לעיניך בלבד, שמראות לך בצורה ברורה מה החבלנים שלך ומדרגות את החוזק שלהם מ 1-10. 

בנוסף תוכל לקרוא הסבר קצר לגבי כל חבלן מנטלי והמאפיינים שלו ,איזה מחשבות ורגשות שליליים הוא מייצר, מה השקרים שלו ואיך הוא פוגע בכם ובאחרים סביבכם.

 

תן לי דוגמא לחבלנים כאלו?

אתן דוגמא לאחד החבלנים שיש לי שנקרא ערנות-יתר או בפשטות פרנואיד. זה מנגנון הישרדותי שכל הזמן מחפש סימנים למה עלול להשתבש, השקר שלו הוא "העולם זה מקום מסוכן, תתכונן." ולכן הוא מייצר חרדה מתמדת וקיצונית, דריכות גבוהה וחשדנות.צועק "זאב זאב" על כל הודעת מייל או ואטסאפ. בקיצור מייצר מתח בלתי-פוסק שגוזל המון אנרגיה, עצבנות קיצונית שמרחיקה אחרים, דפוס מנטלי פשוט מתיש ש 95% מהזמן לא עוזר אלא מזיק,

 

איזה עוד חבלנים יש?

יש בסה"כ 10 כאלו כמו פרפקציוניסט, מרצה, שתלטן ,היפר-תחרותי, קורבן, חסר-מנוח, היפר-רציונלי ומתחמק אבל מעל כולם ומי שמנהל את כל הכנופייה הזו עומד החבלן הראשי, אנו קוראים לו השופט או המבקר.

 

תסביר לי מה זה השופט או המבקר?

זהו למעשה החבלן הראשי והוא אוניברסלי ונמצא אצל כל אחד מאיתנו, בפסיכולוגיה קוראים לו המבקר הפנימי. זה הקול בתודעה שלנו שלא נח לשניה, שמייצר עשרות אלפי מחשבות ביום שרובם חסרות תועלת או מזיקות. שעסוק באופן בלתי-פוסק בבביקורת עצמית מוגזמת, בניסיון למצוא מגרעות בעצמכם, באנשים סביבכם, כן גם במי שהכי יקר לכם, בני-זוג, ילדים משפחה או בנסיבות החיים. מחפש כמנגנון הישרדותי כל הזמן מה "לא בסדר" ומה "רע" במה שקורה. 

הוא המקור לחלק גדול מהחרדות, המתח, הכעסים, האכזבות, הבושה והאשמה שאנו חשים. ככה הוא מניע אותנו. השקר שלו להצדקת קיומו הוא שבלעדיו אתם והסובבים אתכם תהפכו לנטולי אמביציה וחסרי תועלת. "אם אני לא אצליף בכם ואעניש אתם לא תלמדו ולא תשרדו", מתחזה לקול ההיגיון שרוצה לעזור גם במחיר של פגיעה אבל בפועל מדובר בחבלן הרסני ביותר שמפעיל את כל יתר חבלני המשנה.

 

איך זה משפיע על ההצלחה המקצועית שלנו?

בתמציתיות, המוח השורד חזק פי 3 יותר מהמוח החיובי שלנו. בכל פעם שמופעלים החבלנים המנטליים שלנו ,אנו מתנתקים מכל היכולות האדירות במוח החיובי שאחראי לשגשוג שלנו ושתורם משמעותית להצלחה שלנו.

המוח החיובי שלנו אחראי על מספר תפקודי חשיבה חיוניים. למשל התבוננות עצמית, חשיבה לפני פעולה, הפגת פחד, ריכוז במצבי לחץ וגישה לאינטואיציה ומודעות לתחושות הפיזיות. לתקשורת הלא-מילולית.

הוא אחראי גם על הרגשות החיוביים שלנו – כל מה שנותן טעם לחיים כמו משמעות, תשוקה, סקרנות, שמחה, רוגע ושקט נפשי, אמפתיה, חמלה, הכרת תודה, סקרנות וגם על העשייה שלנו בפעולה רגועה וצלולה ממוקדת לייזר. 

בכל פעם שהשופט והחבלנים שלכם מופעלים ומפעילים את המוח השורד לשווא (וזה קורה מספר פעמים ביום) כחלק ממנגנון ההישרדות הוא מנתק אתכם מכל היכולות והרגשות החיוביים האלו, מוריד את השאלטר, אין לך גישה, חסום. 

ואתה נשאר עם הרגשות השליליים (לפעמים לשעות וימים) שמייצרים החבלנים שלך והרגשות האלו הופכים להיות חווית המציאות שלך, אם אתה פוחד המציאות שלך היא פחד, או מציאות של כעס או אשמה ואכזבה תלוי בחבלן שהופעל. כך מנגנון שאמור לתת התראה ואזהרה קצרה הופך למערכת אזעקה מקולקלת שמייצרת כאב וסבל מיותרים וגורמת לך נזק. 

מעבר לכך אתם גם מנותקים מיכולות וכוחות משמעותיים נוספים שיש לכם במוח המשגשג, כמו היכולת לראות את התמונה הגדולה, היכולת לקבל החלטות מושכלות תחת לחץ וגם היכולת שלכם להתמקד בביצוע המשימות שלכם. איך לך גישה ליצירתיות הנדרשת כדי לפתור בעיות מורכבות, ובמערכות יחסים זה מנתק אותך מהיכולת לגלות אמפתיה ולתקשר בצורה חיובית. ועכשיו לך תתמודד עם אתגרי העבודה ומערכות היחסים בלי כל זה, שלא לדבר על היכולת לקדם שינויים משמעותיים בחיים שלכם.

"להתחבר לכוחות המשמעותיים של המח המשגשג באמצעות mental fitness"

מה מביא אנשים אליך?

יש כאלו שמגיעים עם מטרה ברורה כמו להתמודד על תפקיד משמעותי או בכיר יותר בארגון או מחוצה לו. יש כאלו שרוצים לשנות לגמרי לקריירה חדשה ויש כאלו שנכנסו לתפקיד חדש ומשמעותי ורוצים להצליח בו. חלקם פשוט חווים משבר או לא מרוצים בעבודה ולא ברור להם מה לעשות ומגיעים כדי להשיג בהירות ותוכנית פעולה עתידית.

 שם בגדול אני רואה 5 מאפיינים:

  1. חוסר כיוון או מטרה: אנשים שנאבקים למצוא כיוון או מטרה בקריירה שלהם.
  2. מרגישים תקועים או קיפאון: אנשים שמרגישים שהם תקועים בעבודה הנוכחית או במסלול הקריירה שלהם ואינם מתקדמים.לא רואים הזדמנויות לצמיחה או קידום.
  3. איזון בין עבודה לחיים אישיים: יכול להיות אתגר עבור אנשים שמנהלים קריירה בלחץ גבוה. הם מתקשים למצוא זמן למשפחה, לחברים ולתחביבים שלהם וגם לעמוד בדרישות התפקיד שלהם.
  4. מתח ושחיקה: רמות גבוהות של סטרס במיוחד במקצועות בלחץ גבוה כמו הייטק, פיננסים, משפטים או רופאים או בתפקידי ניהול משמעותיים. זה יכול להוביל לתשישות פיזית ורגשית, ירידה בביצועים ובתפוקה,חוסר-מוטיבציה ותוצאות שליליות אחרות.
  5. קשיים עם עמיתים לעבודה או מנהלים: קונפליקטים בין אישיים עם עמיתים לעבודה שותפים או מנהלים ודירקטוריון יכולים להיות מקור משמעותי ללחץ במקום העבודה. זה יכול להוביל לסביבת עבודה רעילה, ירידה בשביעות הרצון בעבודה ואפילו בעיות נפשיות.

 

מה מונע מהם להשיג את המטרות שלהם?

המכשול העיקרי זה המוח ההישרדותי או התודעה שפועלת נגדנו כלומר אותם דפוסי חשיבה אוטומטים, השופט שלנו ושאר החבלנים שמייצרים רגשות שליליים חוסמי שינוי ובראשם פחד לסוגיו.

פחד מכישלון: חוששים שלא יצליחו בקריירה, שלא יעמדו בציפיות שלהם או של אחרים, או שלא יצליחו להשיג את מטרותיהם בארגון או בעסק.

פחד מדחייה: חשש מדחייה בשוק העבודה, במהלך ראיונות עבודה או הערכות ביצועים, או מעמיתים לעבודה וממונים.

פחד משינוי: שינוי יכול להיות קשה והם חוששים לאבד את מקום עבודתם, לא להסתגל לסביבת עבודה חדשה ותפקיד חדש.

"תסמונת המתחזה": שיפוט עצמי שהם לא מספיק טובים לתפקידם, שחסרים להם את הכישורים או הידע הדרושים, או שהם לא באמת ראוים לתפקידם.

פחד להיות תקוע: פחד שהם לא יוכלו להתקדם בקריירה שלהם או שהם יהיו תקועים בתפקידם הנוכחי ללא הזדמנויות לצמיחה או התפתחות.

פחד מלהיות לא רלוונטי: בשוק העבודה המשתנה במהירות של ימינו, חשש שהכישורים או הידע שלהם יהפכו ללא רלוונטיים בשילוב אפלייה על רקע גיל (גילנות)

 

הבנתי, אז מה אפשר לעשות?

הבשורות הטובות הן שזו לא גזירת גורל, ולא אופי,אנחנו לא דפוקים או מקולקלים. החבלנים שלנו הם לא אנחנו! 

בסופו של דבר אלו הרגלים מנטליים אוטומטים שאפשר ללמוד לזהות ולנהל אותם ולהפחית את ההשפעה שלהם בצורה ניכרת ולפתח במקום הרגלים חדשים שישרתו אותנו. 

החדשות המעודדות הן שהמוח שלנו גמיש ויודע לייצר נתיבים עצביים חדשים גם בגיל 90 וכל פעם שאנו מתנהגים שונה מהרגיל וחוזרים על כך שוב אנו מייצרים הרגל חדש וטוב ואז קורה משהו מעניין, המוח מבין שזה הנתיב השימושי עבורנו וזונח אט אט את הנתיב הישן. בחקר המוח קוראים לזה נוירו-פלסטיות.

לסיכום אימון בשיטת אינטליגנציה חיובית  עוזר לכם לשלוט יותר במוח ולהחליף הרגלים ישנים ורעים (חבלנים) בהרגלים חדשים וטובים שיאפשרו יותר שקט נפשי ופחות רגשות שליליים מה שמפנה לכם זמן ומשפר את הביצועים שלכם. תכנית mental fitness היא הכלי היישומי באינטליגנציה חיובית לבניית כושר מנטלי ומיינדסט חיובי כדי לממש את הפוטנציאל האמיתי שלנו.

"הבשורות הטובות הן שאפשר לזהות את החבלנים שלכם ולטפל בהם"

מה בעצם שונה באימון איתך בשיטת אינטליגנציה חיובית משאר שיטות האימון בארץ?

 אנחנו מתמקדים במימוש הפוטנציאל שלך, לשם כך צריך לזהות את מה שחוסם אותך, ללמוד איך להחליש את השפעת החבלנים שלך ולחזק את השליטה שלך בתודעה כדי שתשרת אותך. באמצעות בניית הרגלים חדשים שיאפשרו שינוי שנשאר גם אחרי תהליך האימון.

ישנם 2 תהליכים המתקיימים במקביל, 

הראשון באמצעות התוכנית mental fitness שתעזור לכם לפתח כושר מנטלי שיעניק לכם יותר שקט נפשי וישפר את הביצועים שלכם ואת מערכות היחסים שלכם. אנו רוצים לבנות בסיס לשינוי הרגלים, תהליך זה מתמקד בתוכנית של 6 שבועות באפליקציה חדשנית וייעודית שפתוחה רק למתאמנים שלי. 

השני,תהליך אימון אישי שהוא חליפה המותאמת ספציפית עבורך, במתכונת של פגישה שבועית בזום איתי בה מתמקדים בשינוי ובמטרות אותן אתם רוצים להשיג,מייצרים בהירות ותובנות  ובונים תכנית פעולה ומיישמים אותה בחיים האמיתיים.

כך שאנו מקבלים ציר אחד שמתמקד ביצירת שינוי בר-קיימא של התודעה כך שתשרת אותך ולא תפעל נגדך ותחבל בתהליך השינוי (אינטליגנציה חיובית) 

וציר שני המתמקד בך אישית ובהתמודדות עם האתגרים והמטרות שלשמם הגעת (תהליך אימון)

השילוב הזה מאפשר תהליך שמגיע למטרות במהירות יחסית וביעילות, התוכנית הראשונית היא ל 3 חודשים ואח"כ מחליטים אם ואיך להמשיך.

הייחוד של התהליך שהוא מבוסס מחקר ומדיד עם שאלונים בתחילתו ובסופו המודדים התקדמות והיותו מותאם גם לאנשים עסוקים.

הוא מבוסס על למעלה מ 200 מחקרים מדעיים ופורצי דרך המעידים על קשר ישיר בין רמת השליטה בתודעה שלכם וליעילות שהיא פועלת עבורכם לבין משכורת גבוהה והצלחה מקצועית רבה יותר אשר תורמת במידה רבה לאושר ולביצועים שלכם ומובילה באופן טבעי להצלחה משופרת. 

עד כה למעלה מ 500,000 איש בעולם כבר עברו אימון בשיטת אינטליגנציה חיובית ובהם מנהלים בחברות הגדולות בעולם כמו, HP,אמזון, גוגל ופייסבוק.

ואחרון – ליווי אישי שלי, ניסיון מוכח ומוצלח בשיטה עם מאות מתאמנים ביניהם מנכ"לים,יזמים ומנהלים  (לכו להמלצות בגוגל ובאתר) ורקורד מקצועי של אלפי שעות אימון ובשפה פשוטה, מקצוענות.

למי התוכנית שמשלבת אימון ביחד עם mental fitness מתאימה?

ראשית חשוב להגיד שהיא לא מתאימה לכל אחד. היא כן מתאימה לאנשים שמנהלים קריירה בלחץ גבוה, בעלי תפקידים משמעותיים. אנשים עסוקים שהזמן הוא משאב יקר עבורם. התוכנית מתאימה לאנשים שנמצאים ברמת אחריות גבוהה, מחויבים ושמגיעים All-In על מנת לעשות שינוי מהותי בעצמם ובקריירה שלהם ולכל מי שיודע שהוא יכול ורוצה מאוד לממש את הפוטנציאל שלו לקריירה מצליחה. 

יש אנשים שהתוכנית לא מתאימה להם?

כן, בהחלט. אנשים צעירים שעוד לא נמצאים במסלול הקריירה כמו סטודנטים. אנשים שלא צברו עדיין ניסיון תעסוקתי משמעותי ובנו קריירה. אנשים שלא מוכנים או יכולים להשקיע את הזמן המינימלי הנדרש לתוכנית. (15 דקות ביום ושעה בשבוע). בנוסף תכנית  mental fitness מצריכה יכולת לשמוע ולהבין קטעי קול קצרים באנגלית ברמה סבירה (אין צורך בקריאה או כתיבה).

גבי, נתת פה מידע מעולה. אם יש פה קוראים שעכשיו מתמודדים עם אתגרים בקריירה, יש לך טיפ קטן לתת להם?

הטיפ הכי טוב שאני יכול לתת הוא לא לבזבז זמן החיים קצרים. אם יש התמודדות עם קושי,משבר או שינוי שתרצו לעשות בקריירה הסיכוי שתוכלו לבצע אותו לבד נמוך, לא כי אתם לא מוכשרים אלא כי יש חבלנים פנימיים חזקים שפועלים נגדכם, ושינויים הם זרז שעוד יותר מפעיל אותם,המוח לא אוהב שינויים.

אין הוקוס פוקוס,יש תקופות בחיים בהם צריך שותף משמעותי שיודע לעזור ולתמוך כדי להתגבר על קשיים או לממש הזדמנויות. המחקרים מוכיחים את נכונות האמרה הישנה "הכל בראש", פיתוח כושר מנטלי חיוני למטרות ולתוצאות שאתם רוצים להשיג וגם לאושר שלכם. הפרדוקס המעניין והחיובי העולה מהמחקרים הוא שככל שאתם יותר מאושרים כך גדלה ההצלחה שלכם.

 

היה מרתק, איך הקוראים יכולים להנות ממך יותר?

תודה, אני מזמין את הקוראים המעוניינים בשינוי למדוד את רמת האינטליגנציה החיובית שלהם, בשאלון שנוסח ע"י ארגון Positive Intellgence ומי שרוצה יכול גם לשמוע ממני מה אפשר לעשות כדי לשפר את התוצאות והביצועים שלכם!