אותו חשמל בפחות כסף: מהפכת האנרגיה של דליה

חברה יכולה לחסוך סכומים משמעותיים בשנה במעבר לחשמל של דליה אנרגיות, בלי חישובי החזר השקעה, בלי להשקיע שקל וללא שום צורך בפעולה פיזית או שינוי כלשהו בתשתיות. היצרן פרטי אבל ההולכה והאספקה בידי חברת חשמל, והבונוס: ניתוחי צריכת החשמל בעסק שלך ואפשרות להשיא רווחים קלים

תחנת הכוח דליה (צילום: דגן פתרונות דיגיטליים)

דמיינו שיכולתם לחתוך סכום משמעותי בהוצאות העסק, כל חודש מחדש, מבלי להשקיע ולו שקל אחד, ועל הדרך להפוך לידידותיים יותר לסביבה.
הפנטזיה הזאת כבר הפכה למציאות יומיומית ביותר מ-50% מהעסקים בישראל, שהזדרזו לנצל את הרפורמה במשק החשמל לטובת תזרים המזומנים.
"מעבר ליצרן פרטי מצמצם באופן ודאי ומיידי את הוצאות העסק עם אפס השקעה", אומרת סנאית מאיר, סמנכ"לית המכירות של דליה אנרגיות.

דליה היא יצרנית החשמל הפרטית הגדולה בישראל. תחנת הכוח שלה בצפית, ליד כפר מנחם שבשפלת יהודה, מייצרת חשמל בהספק של 912 מגה-וואט בטכנולוגיה מתקדמת על בסיס גז טבעי. היא הוקמה ב-2015 ברוח הרפורמה, שפתחה את משק החשמל ליצרנים פרטיים בתנאי תחרות. והתחרות אכן משתלמת: ההנחה של דליה ביחס לתעריף הייצור של חברת החשמל היא כ 9%-7% , בהשואה לחשבונית של חברת החשמל. מדובר בחסכון של עשרות עד מאות אלפי שקלים בשנה. ("המיליון הכי קל שעשיתי בחיים", כפי שהגדיר זאת אחד המנכ"לים).

כיום מספקת דליה אנרגיות 8.5% מכושר ייצור החשמל בארץ ומשרתת מאות לקוחות  עסקיים – ממגוון רחב של סקטורים: ציבורי, תעשיה, מסחר, בתי חולים, אוניברסיטאות, רשתות קמעונאיות חברות נדל"ן ועוד. לאחרונה זכתה דליה במכרז של חברת מקורות, והיא מספקת חשמל גם ליחידות המשטרה ושירות בתי הסוהר. "גופים ציבורים וממשלתיים גדולים אשר רוכשים חשמל מיצרנים פרטיים מצליחים לחסוך מאות אלפי שקלים ואף מיליונים בשנה – חיסכון שמשפיע בסופו של דבר על הציבור בישראל".

איך עובד הקסם?

אז איך יכולה חברה להציע תנאים כאלה ואפילו להתחייב עליהם מראש לשנים קדימה ולכל חודשי השנה, ללא תלות בביקושים ובצריכה? לכך יש כמה תשובות: ראשית, ניהול קפדני ויעיל החל משלב ההקמה ועד לתפעול השוטף של התחנה, בלי "שומנים". שנית, שימוש בגז טבעי כחול-לבן, עם חוזה גז בתנאים תחרותיים. שלישית, התחנה פועלת ביעילות אנרגטית של 58% מהגבוהות בישראל, מבוססת על טכנולוגיית מחזור משולב (ייצור באמצעות טורבינת גז וטורבינת קיטור) ועל ציוד חדשני וחסכוני בחזית הטכנולוגיה.

דליה היא סיפור של יזמות פרטית, לצורך הקמתה לא הושקע אף לא שקל מקופת המדינה. התחנה מתופעלת על ידי תאגיד ג'נרל אלקטריק (GE). מנהלי התחנה מבצעים אופטימיזציה שוטפת בין היקף הייצור הנדרש אל מול הביקוש של הלקוחות בתדירות של רבעי שעה.

מאז 2015 דליה מספקת חשמל פרטי ללקוחות עסקיים ומאפשרת להם לחסוך ולהתייעל בהוצאות החשמל שלהם. לאחרונה החלה בהרחבת הפעילות גם למשקי הבית. אלה שינצלו את החלון ישאלו את עצמם מהר מאוד: איך לא עשינו את זה קודם.

החל מ- 2024, כפוף לרגולוציה מאפשרת, דליה תספק גם חשמל ממקורות אנרגיה מתחדשת לרבות ממתקן האגירה הגדול והייחודי שהוקם בשטח התחנה, בהיקף של 88 מגה וואט שעה.

בלי שינוי תפעולי, בלי שינוי בתשתיות

כדי לעבור לדליה אנרגיות, כל מה שצריך זה ליצור קשר. לקוחות עסקיים עם מונה חכם בוחרים לנייד את המונה לדליה, ללא כל שינוי פיזי במונה או בתשתית החשמל, את הכל עושה דליה בשבילך. כל ההבדל הוא שבסוף החודש החשבונות המוזלים יגיעו לעסק מדליה. בזכות מערכת BI מתקדמת, הלקוח יוכל לקבל ניתוחים במגוון פילוחים וחיתוכים לפי צרכיו ורצונותיו, עם תובנות חשובות על דפוסי הצריכה שיעזרו לו לחסוך אפילו יותר. הפניות בנושאי טיפול ברשת החשמל מוסיף להיות באחריות חברת החשמל, ודיווח על תקלות ממשיך להיות מול מוקד 103.

בראייה רחבה יותר, האנרגיה הופכת להיות מקור הכנסה נוסף לליבת העסקים. זאת כאשר העסק רוכש חשמל מוזל מדליה, וגם מיישם צעדים משלימים להתייעלות אנרגטית (ציוד מתקדם, איטום מקסימלי של מקררים, חיישנים לזיהוי מוקדם של תקלות, ייצור שלא בשעות העומס) וגם מקים מתקן לייצור ואחסון חשמל לשימוש עצמי ואף מציב עמדות טעינה לכלי רכב חשמליים בחניון. "אין שום סיבה שצי המכוניות ימשיך לתדלק בתחנות התדלוק, כשאפשר לעבור לרכבים חשמליים ולספק להם עצמאית חשמל מוזל".

הצטרפו למאות עסקים שכבר צורכים חשמל ישירות מדליה ונהנים מהנחה משמעותית עד מאות אלפי שקלים בשנה

למידע נוסף השאירו פרטים כאן: