מהטבות מס ועד ניהול השקעות: 9 תחומים שחייבים לטפל בהם לפני הפרישה מעבודה

המעבר מסטטוס של עבודה לחיים בגמלאות מלווה בשורה של שינויים והתאמות, שרבים מאיתנו אינם מודעים להם או מבינים מספיק כדי להתמודד איתם. gold, מוצר ליווי הפרישה הכולל הראשון בישראל, מציע לראשונה טיפול הוליסטי ומקצועי שיאפשר לכם לפרוש בראש שקט

פרישה מהעבודה

מוכשרים ואיכותיים ככל שנהיה, אנחנו חייבים את רוב ההצלחות בחיינו להכנה מוקדמת. כשחושבים על זה, החיים הם רצף ארוך של הכנות שמתחיל עוד לפני שנולדנו: הכנה ללידה, הכנה לבית הספר, הכנה לבגרויות, הכנה לצבא, הכנה לטיול הגדול, הכנה לפסיכומטרי, לימודים אקדמיים (הכנה לעבודה), קורסים מקצועיים להתפתחות בשוק העבודה ועוד. אנחנו מתכוננים כדי להעניק לעצמנו סיכוי טוב יותר להצליח, אז איך זה שלרבע מהחיים שלנו אנחנו מגיעים בלי שום הכנה מוקדמת?

בין 20 ל-40 שנות חיים יעברו עלינו בפרישה. זוהי צומת מרכזית עם משמעויות חשובות במיוחד בשורה של תחומים, ובכל זאת מרבית הפורשים מתייחסים אליה כמובנת מאליה. הגישה הזאת נובעת מחוסר ידע. אנחנו לא מבינים את כמות ההחלטות והתחומים שקשורים ברגע שבו הפסקנו להיות חלק משוק העבודה – וכשאנחנו מבינים, זה לרוב מאוחר מדי.

אז מה חשוב לדעת ולטפל בו לפני שמחזירים את תג העובד ומתפנים לבלות עם הנכדים? הכירו תשע נקודות מרכזיות.

  1. הבנת התמונה הפיננסית: איזה נכסים יש ברשותנו? מה צפוי להיות גובה הפנסיה שלנו? איזה הוצאות קבועות יש לנו והאם ההכנסות שלנו יכסו אותן? איזה תוכניות כלכליות יש לנו לעתיד?

  2. בניית תקציב חדש: עד הפרישה ההתנהלות הכלכלית שלנו התבססה על יכולת ההשתכרות החודשית שלנו. המעבר לפרישה מקפיא את היכולת הזאת. אנחנו צריכים להתנהל עם פחות כסף כדי להתמודד עם אותן הוצאות או אפילו גדולות יותר. איך עושים את זה?

  3. בחירת מסלול פנסיוני מתאים: מסלולי הפרישה רבים ומגוונים וכוללים שלל פרמטרים, כמו למשל גובה הפיצוי שמגיע לבן / בת הזוג במקרה של פטירה. בחירת המסלול המתאים לנו היא קריטית, מכיוון שלא ניתן לשנות אותה לאחר הפרישה.

  4. בחינת הטבות מס לכספים שברשותנו: לאורך שנות העבודה צברנו תוכניות שונות – קופות גמל, תוכניות ביטוח, קרנות השתלמות וכו'. כל תוכנית כוללת תנאים שונים ומיסוי שונה, והניצול של הכספים מחייב בחינה כוללת: במה כדאי להשתמש מיד, מה עדיף להשאיר לעתיד או להוריש?

  5. המשך תעסוקה: העבודה מילאה את חיינו במשך שנים רבות, וגם אם לא נרצה להישאר מועסקים במשרה מלאה – חשוב למען בריאותנו להישאר עסוקים. איך נוכל למצוא את המסגרת שתתאים לאורח החיים שלנו?

  6. ניהול סיכונים: כשהיינו מועסקים, נהנינו משלל הטבות שהציע המעסיק, למשל בביטוחי בריאות קבוצתיים. המעבר לתשלום פרטי על הפוליסה מקפיץ את המחיר החודשי במאות שקלים. איך מחליטים מה להשאיר ועל מה לוותר?

  7. ניהול השקעות: האם רמת הסיכון שאיתה התנהלנו בחסכונות השונים בעודנו מועסקים, מתאימה לנו גם בפרישה? איך נבטיח תשואה לעתיד מבלי לסכן את הביטחון הכלכלי שלנו?

  8. צוואות וייפוי כוח מתמשך: מי יקבל עבורנו החלטות אם חלילה נאבד את היכולת לעשות את זה בעצמנו? איך נבטיח שזה יהיה מי שידאג לאינטרסים שלנו?

  9. ניהול תרחישים: האם אנחנו ערוכים לתרחיש של מצב סיעודי, מעבר לדיור מוגן או טיפול רפואי מורכב?

אין שום סיבה שהפרישה תקבל מאיתנו פחות רצינות, השקעה ומחשבה מצמתים אחרים בחיים. gold מבית goola הוא מוצר ייחודי מסוגו בישראל, שרואה לראשונה את התמונה הכוללת של הפרישה ממגוון תחומים: פנסיה, ביטוח, מיסוי, פרישה, התנהלות משפטית, ניהול תקציב ותעסוקה. נבחרת של מומחים מובילים בתחומם יציעו לכם טיפול כולל שיאפשר לכם לעשות את מה שכולנו חלמנו לעשות בפרישה: לחיות בראש שקט מהידיעה שכל עניינינו מסודרים וליהנות מהחיים.

רוצים לקבל מידע נוסף על תכנית הפרישה Gold מבית קבוצת Goola?

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר