לא משחק ילדים: כך תיערכו לתקופה הכי משמעותית בחיי ההורים שלכם

צומת מרכזי בחייהם של ההורים שלנו הוא הפרישה מעבודה. הם מוצאים את עצמם מנותקים ממוקד העשייה המרכזי שלהם, ונדרשים לטפל בשורה של תחומים שטופלו עד כה על ידי אחרים. תוכנית gold לליווי פורשים מעניקה לראשונה פתרון לשלב הזה

פרישה מהעבודה

מהרגע שבו אנחנו באים לעולם עד לרגע שאנחנו עוזבים לבית משלנו, יש עוגן מרכזי אחד בחיינו: ההורים שלנו. הם המפרנסים, היועצים, פותרי הבעיות. הם הכוח המשמעותי ביותר בהתנהלות היומיות שלנו. הקשר ההדוק הזה גורם למשוואה לעבוד גם בסדר הפוך: כל דבר שקשור להורים, משפיע דרמטית על המשפחה המורחבת כולה.

האירוע המרכזי והקבוע שקשור להורים שלנו הוא הפרישה מהעבודה. מצד אחד, הם יכולים סוף סוף להגשים את כל החלומות שצברו לאורך השנים: לבלות יותר עם הנכדים, להתפנות לחופשות ולתחביבים ולהשקיע בעצמם. מנגד, הפרישה היא אירוע משנה חיים מבחינה חברתית, כלכלית ורגשית. העבודה, המוקד של חייהם עד הפרישה, כבר לא קיימת יותר.

זה הרגע שלנו, כילדים, להיכנס לתמונה ולוודא שהתהליך המשמעותי הזה יהיה אפקטיבי. משך החיים הממוצע הולך ומתארך, ולהורים שלנו מחכה לפחות רבע משנות חייהם בזמן הפרישה. הבחירות שהם יעשו, יקבעו איך ייראה פרק הזמן הזה.

מתכוננים מראש לשנים המאוחרות

עם כל הכבוד לפנטזיה על חופש מעבודה וממחויבות, השייכות למקום עבודה קשורה באופן הדוק לבריאות ההורים שלנו. ישיבה ממושכת בבית מובילה להתדרדרות קוגניטיבית – ולכן חשוב להקפיד שההורים יישארו עסוקים. זה יכול להיות במודל של משרה חלקית, התנדבות או תחביב משמעותי. העיקר שיהיו בעשייה קבועה, שתעסיק אותם נפשית ופיזית.

גם בתחום הפיננסי, התפקידים בין הילדים להורים מתחלפים. ההורים הם כבר לא חלק מארגון מסודר, עם הטבות קבועות ומחלקות שדואגות לנושאים הבירוקרטיים והחשובים (פנסיה, ביטוחים ועוד). מרגע הפרישה, העיסוק בכל התחומים האלה עובר ישירות אליהם. עכשיו הם אלה שזקוקים לסיוע מהילדים בהחלטות שנוגעות לכסף שלהם, ובהגנה מפני מי שינסו לנצל אותם כדי למכור להם דברים שהם לא זקוקים להם.

נושא נוסף שההורים יידרשו להתמודד איתו הוא ניהול סיכונים. תרחישים שלא פשוט לדבר עליהם, אבל הם חשובים כדי להבטיח את איכות חייהם: מה יקרה אם אחד מהם יהפוך לסיעודי, מה יקרה במקרה של פטירה או במעבר לדיור מוגן. מכיוון שהנטייה הטבעית שלנו היא לדחות את העיסוק בכל אלה כל עוד אנחנו מרגישים טוב, זה התפקיד של הילדים לגרום להורים להתכונן מראש לשנים המאוחרות שלהם.

לראשונה בישראל: תוכנית ליווי פרישה כוללת

אף אחד מאיתנו לא יודע כמה זמן נחייה, אבל יש דברים שאנחנו יודעים בוודאות: יוקר המחייה הולך וגדל, הטיפולים הרפואיים הולכים ומתקדמים וגיל התמותה הממוצע צומח כל הזמן. כדי להתמודד בצורה כוללת עם כל אתגרי הפרישה, נדרשת ראייה כוללת והבנה של כל הנקודות שיאפיינו את חייו של הפורש.

תוכנית gold מבית goola, מאפשרת לראשונה בישראל לראות את התמונה הרחבה והכוללת של הפרישה: מעטפת כוללת של טיפול וליווי בתעסוקה, טיפול במיסוי, מעבר ביטוחים מקבוצתי לפרטי, ניהול תקציב מותאם למציאות הפנסיונית החדשה, ניהול אירועים רפואיים מורכבים, צוואות ייפוי כוח מתמשך ועוד.

המתנה הכי טובה שתוכלו להעניק להורים לקראת הפרישה, היא הידיעה שדאגו לכל הנושאים הקשורים בשנות הגמלאות שלהם. gold מציעה להם שקט נפשי שמגיע מניסיון של מומחים מובילים בתחומם, בכל אחד מתחומי הפרישה. עם נבחרת מנוסה כזאת, ליווי צמוד וטיפול הוליסטי – ההורים שלכם בידיים טובות.

למידע נוסף על תכנית הפרישה Gold מבית קבוצת Goola לחצו כאן

אנחנו כאן בשבילכם

כתבו לנו הודעה ואנחנו מבטיחים לחזור מיד עם כל הפרטים החשובים