זה יקרה לכולנו: הטעויות הכי נפוצות שעושים אנשים לפני פרישה

בכל שנה פורשים בישראל כ-70 אלף איש משוק העבודה, אבל הטעויות שהם עושים בתהליך חוזרות על עצמן שוב ושוב. המומחים של goola מספרים על האתגרים שמפילים אותנו פעם אחר פעם, ועל התוכנית שתאפשר לטפל בהם אחת ולתמיד

goola

כל אחד מאיתנו הוא אינדיבידואל עם סיפור ודרך חיים משלו, אבל החיים מובילים אותנו לשורה של צמתים שאליהם כמעט כולנו נגיע בסופו של דבר: חתונה, ילדים, קניית בית וכו'. אחת מהצמתים המרכזיים האלה היא הפרישה מעבודה. רובנו המוחלט נגיע ליום שבו נפסיק לעבוד, וסביר להניח שנעשה את אותן טעויות שעשו האנשים לשלב הזה לפנינו.

הניסיון הכולל של אנשי המקצוע של goola בליווי פרישה מצטבר ליותר מ-100 שנות ניסיון. ביקשנו מהם לשתף אותנו בשלוש טעויות שכיחות במיוחד בקרב מי שעוברים לפרק הגמלאות בחייהם.

1. "איך זה שהפנסיה שלי מצטמקת?"

פורשים רבים מסיימים את פרק התעסוקה שלהם בתחושה של שביעות רצון מהתנאים הפנסיוניים שאותם קיבלו. הם בטוחים שחייהם יהיו מסודרים מכאן והלאה. הבעיה היא שהפנסיה אינה צמודה לתוספת יוקר ולא להתקדמות מקצועית, כלומר היא צומחת באיטיות רבה (ובמקרים של נפילת שוק ההון, עלולה גם לדרוך במקום או לרדת).

במקביל, עלויות החיים (מזון, מגורים, הוצאות שוטפות) הולכות ועולות, ומייצרות לאורך זמן מצב שבו ההכנסות מקשות להתמודד עם ההוצאות.

2. "הכנתי לעצמי מקורות הכנסה נוספים, למה אני לא מצליח להחזיק אותם?"

יש מסלולי השקעה שנדמים לנו לגיטימיים בגיל 65 או 70: השקעות נדל"ן, ניהול תיקים בשוק ההון ועוד. עם העלייה בגיל המציאות עשויה להשתנות. מציאת דייר חלופי או תקלות בנכס, מעקב אחר השינויים בשוק ההון – כל אלה הולכים והופכים קשים יותר. גיוון מקורות ההכנסה בגיל הפרישה הוא תהליך חשוב, אבל חשוב לבצע בחינה שוטפת שלהם ולהבין מתי הם הופכים להיות פחות רלוונטיים עבורנו.

3. "כל החיים הייתי בריא. אין לי מה לדאוג"

אנחנו לא אוהבים לחשוב על עצמנו במצב של מחלה או חוסר תפקוד. זה רק טבעי. אבל חלק מרכזי בהכנה לפרישה הוא ההבנה שמקרים כאלה עלולים לקרות: מצבים רפואיים מורכבים, מעבר לדיון מוגן, טיפול סיעודי ועוד. עלינו לדעת שאנחנו מוכנים לקראתם מבחינה פיננסית וגם מבחינה משפטית (ייפוי כוח מתמשך וצוואה).

***

פרישה היא לא עוד צומת חיים, היא אירוע מורכב משלל היבטים: פיננסיים, רגשיים, פסיכולוגיים, חברתיים וכלכליים. רובנו לא נערכים לתקופה הזאת ומגלים רק באיחור את ההשלכות. איכות החיים שלנו בגיל הפרישה תלויה בניהול תקציב נכון, בניהול סיכונים ותרחישים, טיפול בפנסיה ובביטוחים, המשך תעסוקה וניהול השקעות. אנחנו זקוקים לראייה רחבה שתדע לקשור את כל הנקודות האלה בחיינו, ולהעניק להן טיפול כולל.

זוהי הסיבה המרכזית מאחורי ההשקה של Gold מקבוצת Goola. לראשונה בישראל, מוצעת לפורשים תוכנית ליווי מקיפה וכוללת בבית אחד ובטיפולם של מומחים מובילים בשלל התחומים הרלוונטיים. מנהל התוכנית הוא ד"ר אלכס קפלון, גרונטולוג (מומחה לגיל שלישי) ששימש בעבר בתפקידים בכירים בחברות הביטוח וניהל קרן פנסיה. ההיכרות של קפלון והמומחים שלצדו בתחומים הרלוונטיים, כמו גם באתגרים שמלווים את תהליך הפרישה – מבטיחה מענה שלם לכל תהליך הפרישה.

תכנון פרישה חכם יאפשר לכם להגיע לפרק הבא בחיים בראש שקט: אתם תיהנו מהחיים ומהמשפחה, ואנחנו נדאג לכל היתר.

למידע נוסף על תכנית הפרישה Gold מבית קבוצת Goola לחצו כאן

רוצים לקבל מידע נוסף על תכנית הפרישה Gold מבית קבוצת Goola?

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר