מחקר חדש חושף: עיצוב פנים בשיטה המתמטית, מוביל לתוצאות טובות יותר ולפוטנציאל רווח גבוה יותר!

עיצוב פנים בכלל והלבשת הבית בפרט, זו אמנות המשלבת יצירתיות עם פונקציונליות. במהלך השנים, מעצבים רבים נשענו על האינטואיציה שלהם ועל תחושת הבטן כדי ליצור חללים יפים ונעימים. אולם, בשנים האחרונות, גישה חדשה ומתמטית לעיצוב פנים צוברת תאוצה ומביאה עמה יתרונות משמעותיים. במאמר זה נבחן את ההבדלים בין עיצוב פנים אינטואיטיבי לעיצוב פנים מתמטי, ונראה כיצד הגישה המתמטית יכולה לשדרג את תוצאות העיצוב.

בסטודיו פופה, פיתחו שיטה מתמטית ייחודית ובלעדית שמביאה את היתרונות של המתמטיקה אל עולם העיצוב. השיטה הזו מבוססת על נוסחאות מדויקות שמאפשרות למעצבים לקבל החלטות מבוססות ומדויקות לגבי כל אלמנט בעיצוב, החל מבחירת הרהיטים והצבעים ועד לסידור המיטה.

פופה, מה היתרונות בעיצוב המתמטי?

"בתור מייסדת השיטה, אני יכולה להרגיע ולהגיד שהשיטה דווקא עושה סדר, יש בה המון תכנון מקדים ומחשבה מבוסס על נוסחאות, יש הצדקה והבנה למה כל רהיט מדויק, היא נותנת לכם את היכולת לבקר את עצמכם, לדעת האם מה שעשיתם הוא נכון כבר על הנייר, תחשבו כמה זה אדיר שלא תצטרכו לעבוד עוד לפי אינטואיציה? ולא יהיה לכם את הספק האם עשיתם טוב?  ככה שזה בעצם כלי מדיד שניתן לבדוק אם עשינו נכון, הרבה לפני שרצים לחנויות לבזבז זמן או כסף!"

פופה, מי שיקרא את המאמר עלול לחשוש שהעיצוב המתמטי, יהרוס את היצירתיות, האומנם?

"ההפך הוא הנכון. העיצוב המתמטי מטרתו לתת לך הצדקה לבחירות שלך, הוא נותן לך כלים שבעזרתם ניתן יהיה לעצב לכל לקוח, בכל סגנון וגם לתת מקום ליצירתיות שלך, ובעצם לעזור לך לדייק את הבחירות, לקבל ביטחון ברכישות.

בעזרת הכלים שהשיטה נותנת, אפשר לפרוץ ולקחת את זה לכל מקום שרק תרצו, ככה שהשיטה לא מגבילה אותך, היא בעיקר באה לתת לך הצדקה, ככה שלא יהיה לך הספק האם זה העיצוב הכי טוב שיכולת לעשות?"

לכן היא בעצם גמישה ומאפשרת למעצבים להסתגל בקלות לדרישות הלקוח והתנהלות בתוך כללים ששומרים עליך.

האם השיטה המתמטית מתאימה לכולם?

בהחלט כן!

לאלו שלא עוסקים בתחום: העיצוב המתמטי ייתן לך דיוק וביטחון: לא צריך לנחש. נוסחאות ברורות מספקות כלים מדויקים לעבודה.
למידה מהירה: היכולת להבין ולהשתמש בנוסחאות מאפשרת למידה מהירה ויישום מיידי.

לאלו שכן עוסקים בעיצוב פנים, אדריכלים, מהנדסים: העיצוב המתמטי הוא שיטה מדעית שמוסיפה כלים חדשים לארגז הכלים של המעצבים המנוסים.
תוצאות מוכחות: עבודה לפי נוסחאות מביאה לתוצאות שמוכיחות את עצמן בשטח.
הבנת הלקוח: כלים מתמטיים לזיהוי מדויק של צרכי הלקוח ולהתאמת העיצוב בדיוק לו.
העיצוב יהפוך להיות קל, מהיר ונכון.

האם העיצוב המתמטי בא להחליף את עיצוב הפנים הקונבנציונלי?

העיצוב המתמטי הוא לאבא להחליף כלום. זו גישה נוספת.
זו גישה פרקטית שבאה לשלב קצת מעיצוב פנים וקצת מהום סטיילינג, מתוך הבנה שלא מספיק להגיד ללקוח רק "לקנות ספה אדומה" מבלי שאנחנו יודעים להגיד לו: איפה למקם אותה ובאיזה גודל לקנות?
ובכלל, מטרת הגישה שנדע להגיד במדוייק, לגבי כל רהיט, באיזה צבע-צורה-וגודל הוא צריך להיות!
כולל צבע קירות, סוג רצפה, מטבח, שיש, ידיות, קיר כח, תמונה, אקססוריז, שטיח! מבלי לנחש!

ככה שבסופו של דבר, הגישה הזו שמה לעצמה לשלב בין יסודות בעיצוב פנים, כולל: העמדת רהיטים, תכנון תאורה, תכנית מצב קיים ובסוף לדעת להוביל את הלקוח, איזה חומרים נכונים, איזה צבעים, באיזה מינונים לפזר אותם, מה מדוייק לו, ככה שאנחנו יכולים לעצב לכל לקוח, בכל סגנון, ללא קשר לטעם אישי, , או אינטואיציה, תהיה לכם הצדקה לבחירות ולא יהיה לכם הספק אם עשיתם נכון.

עיצוב פנים אינטואיטיבי מציע חופש יצירתי וגמישות, אך מביא איתו גם מקום לטעויות והסתמכות על טעם טוב, עיצוב פנים מתמטי לעומת זאת, מביא עמו דיוק, יעילות ואיכות עקבית.
אם אתם רוצים ללמוד איך לשדרג את היכולות שלכם ולהפוך למעצבים מדויקים ומקצועיים יותר, בסטודיו פופה תמצאו קורס ייחודי בו תוכלו לגלות את היתרונות של השיטה המתמטית ואיך היא יכולה לחסוך לך טעויות, תסכול, ספק  ועוגמת נפש בכל הקשור לעיצוב פנים או הום סטיילינג.

לפרטים נוספים על קורס עיצוב פנים בגישה המתמטית לחצו כאן

אנחנו כאן בשבילכם

כתבו לנו הודעה ואנחנו מבטיחים לחזור מיד עם כל הפרטים החשובים