7 דברים שחייבים לדעת לפני שבוחרים הוצאה לאור

הוצאה לאור

הוצאה לאור היא התהליך בו הופכים את כתב היד הגולמי לספר מוחשי או ספר דיגיטלי / אלקטרוני.

כיום פועלות בישראל כ־300 הוצאות, חלקן מוכרות יותר, וחלקן מוכרות פחות.

אז איך בוחרים הוצאה לאור? מה חשוב לדעת ולמה כדאי לשים לב?

קיבצנו עבורכם 7 דברים שחשוב לדעת לפני שמקבלים את ההחלטה:

1. אנשי המקצוע – אנשי המקצוע הם הפונקציה החשובה ביותר בתהליך ההוצאה לאור, העורכים, המעמדים, מעצבי הכריכות, כולם צריכים להיות מיומנים, מאומנים ובעיקר מנוסים בהוצאה לאור.
אתם רוצים להגיע להוצאה לאור שיש לה מבחר גדול של אנשי מקצוע, שהוציאה המון(!) ספרים לאור ושתדע להתאים לכם את אנשי המקצוע הטובים ביותר והמדויקים ביותר לספר שלכם.

2. שיווק ופרסום – הוצאות רבות מציעות היום חבילות שיווק ופרסום לעיתים גם עם הבטחות מופרזות וללא ניסיון של ממש.
אתם רוצים ללכת להוצאה לאור שיש בה אנשי מקצוע מעולים מתחום השיווק שמכרו ספרים מצליחים ורבי מכר, שמבינים בתוכן וב-ppc, שיודעים לנהל קמפיין שיווקי להוצאה לאור של ספר ויסתכלו לכם בעיניים ויגידו לכם את האמת – שאי אפשר להבטיח שהספר יהפוך לרב מכר אבל אפשר לעשות המון כדי לתת לו את כל הסיכויים להצליח.

3. ניסיון מוכח – ניסיון של הוצאה לאור לא נמדד רק בכמה שנים היא קיימת, אלא בעיקר בכמה ספרים היא הוציאה לאור.
ככל שההוצאה הוציאה לאור יותר ספרים, היא מכירה יותר מקרים, יודעת להתאים את עצמה לכל סוג של ספר, סופר וסופרת וליצור מוצר ברמה הגבוהה ביותר.

4. הצעת מחיר מפורטת – אתם רוצים לקבל הצעת מחיר שמסבירה לכם את העלות של כל שירות עליו אתם משלמים יחד עם מה כולל השירות, כך תוכלו לדעת על מה אתם משלמים, למה אתם זכאים וכמה זה עולה.

5. הסכם מפורט – הסכם מפורט חתום על ידכם ועל ידי ההוצאה לאור שמגן על זכויות היוצרים שלכם (שימו לב שבהסכם זכויות היוצרים שייכות לכם ולא להוצאה) שמפורטים תנאי התשלום, התמלוגים בעבור מכירות ספרים ומה תנאי ההתקשרות עם ההוצאה.
הסכם כזה מגן עליכם ושומר על זכויותכם.
אל תתביישו לשאול שאלות על ההסכם, ודאו שאתם מבינים את כולו, מתחילתו ועד סופו.

6. אמינות – הוצאה לאור של ספר היא תהליך שדורש קבלה של הרבה החלטות, ניסיון וידע מקצועי שלסופרים וסופרות צעירים לא תמיד יש.
חשוב ללכת להוצאה שאומרת לכם את האמת, לא מבטיחה לכם הרים וגבעות, אלא כזו ששומרת עליכם ורוצה בטובתכם.

7. רגש – הוצאה לאור של ספר היא מסע מרגש, וחשוב שהשותפים שלכם למסע יהיו כאלה שאתם רוצים שילוו אתכם, כאלה שנעים לכם איתם, שאתם סומכים עליהם, שאכפת להם מכם ומהספר שלהם, כאלה שכשפגשתם נוצר חיבור עמוק איתם. אנשים שכיף לעבוד איתם.

ליצירת קשר עם ספרי ניב – הוצאת הספרים המובילה בישראל לחצו כאן

מתלבטים באיזה הוצאה לאור לבחור?

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ללא עלות