חושבת להיות מדריכת הורים? כדאי לך ללמוד במקום הנכון

את רוצה ללמוד הדרכת הורים. את מרגישה עמוק בלב שזוהי השליחות שלך - להשפיע על אנשים, לעזור להורים לגדל ילדים מאושרים שמגשימים את עצמם, כי להקשיב, לסייע ולכוון הם טבע שני בשבילך. השלב הבא הוא לעשות סקר שוק - לבדוק היכן מתאים לך ללמוד, והצעד הראשון הוא לדעת מהם הקריטריונים החשובים לבחירת קורס הדרכת הורים. כי בהגשמת החלום שלך - הבחירה במקום הנכון היא זו שתתן לך את הכלים לעזור להורים בזמן אמת להתמודד עם מגוון סיטואציות מאתגרות.

הדרכת הורים

אז מה חשוב לך כשאת מחפשת קורס הדרכת הורים?

כשאת עומדת לבחור קורס, שילווה אותך מספר חודשים, ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על החלטתך – מגורמים מהותיים כמו תוכן הקורס, המעטפת המקצועית ואפשרויות העבודה לאחר הסיום, ועד למשתנים טכניים כמו השעות, המיקום, הפורמט וכמובן – המחיר.

נתמקד בחמישה קריטריונים חשובים, שבלעדיהם אין טעם להתחיל:

הראשון הוא מקצועיות: את רוצה ללכת למקום מוכר, עם דרך ושיטה שהוכיחו את עצמן ועם תעודה שאינה רק דף נייר אלא בעלת הכרה של מוסד רשמי.
את רוצה שכשתספרי היכן למדת הדרכת הורים – יעריכו אותך וידעו שקיבלת את ההכשרה הכי טובה שאפשר. את רוצה להרגיש שמלמדים אותך לעומק וגורמים לך לחשוב ולהתפתח.

השני – מעשיות: כל הידע שבעולם לא יהפוך אותך למדריכת הורים טובה, אם הוא לא מלווה בכלים פרקטיים ובעבודה פנימית אינטנסיבית. את אוהבת ללמוד ויותר מכך את אוהבת ליישם –
להיזכר בכלים שלמדת כשאת נתקלת במצבים יומיומיים עם הילדים שלך, או כשאת צופה בהורים וילדים אחרים, לדעת איך להגיב, איך להושיט עזרה, איך לכוון לשינוי.
בסופו של דבר את רוצה לצאת עם מקצוע ביד ולהתחיל לעבוד מיד, בלי לגשש באפלה.

השלישי – גיוון: את יודעת שכל אדם הוא עולם ומלואו ואי אפשר להתאים פתרון אחד לכל ההורים שיגיעו אלייך, ולכן חשוב שיהיה לך ארגז כלים מגוון, שיאפשר לך להתאים מענה לכל הורה שיגיע אלייך.

הרביעי – עדכנות: הורות במאה ה-21 שונה כל-כך מההורות המסורתית, אותה חווינו אנחנו בילדותנו. לא רק המציאות סביבנו השתנתה והיא מלאה בגירויים ואפשרויות בחירה, אלא גם המיומנויות שאנחנו צריכים כדי להתמודד עם העולם בכלל ועם עולם העבודה בפרט.
הכלים שנחוצים לך כמדריכת הורים הם לא רק התיאוריות מהמאה הקודמת, אלא כלים עדכניים ומותאמים לעידן החדש.

החמישי – ליווי והכוונה: חשוב לבדוק שאת לא מגיעה לקורס רק כדי להקשיב ולכתוב לעצמך הערות, אלא עוברת תהליך של למידה והתפתחות אישית ומקבלת מענה אנושי, אמפתי וצמוד לאורך כל הדרך. הדינמיקה הקבוצתית, היחסים עם המנחה והליווי שאת מקבלת לעשייה, חשובים לא פחות מהידע המוסדר שתקבלי.

קורס הדרכת הורים של "בשביל ההורות" עונה על כל הקריטריונים

עוד מקטנות, ליאת רוקח זמרוני, מפתחת גישת "בשביל ההורות" ומייסדת בית הספר להדרכת הורים ולהכשרה מקצועית בתחום המשפחה, זוכרת את עצמה צופה בהורים וילדים בסביבתה ומקשיבה לרבדים הגלויים והסמויים בשיחותיהם.

כילדה שכולם אמרו עליה שהיא "לא מממשת את הפוטנציאל", יצאה ליאת למסע בעקבות המימוש העצמי, והדרך להורות מאושרת ולגידול ילדים מאושרים.

התחנות במסע כללו לימודים בבית ספר להורות בסמינר הקיבוצים והכשרה בהנחיית קבוצות, NLP ופסיכולוגיה חיובית. ליאת השלימה תואר ראשון ושני בתחום החינוך והייעוץ המשפחתי,
וכעת היא דוקטורנטית לפסיכולוגיה חיובית בחו"ל.

במקביל ליוותה ליאת אין-ספור הורים, ילדים ומשפחות, בהדרכה פרטנית וקבוצתית, ואת הידע והניסיון שצברה איגדה למתודה עשירה ומאורגנת – גישת "בשביל ההורות".

זוהי גישה מעמיקה ומקצועית, המבוססת על הקשבה, הכלה, כבוד וסמכות, כלפי ההורים וכלפי ילדיהם. קורס הדרכת הורים של "בשביל ההורות" הוא בחסות אקדמית של מכללת ספיר,
והתעודה מעידה על סיום הקורס בהצלחה, ועל היכולת להתחיל לעבוד כמדריכת הורים.

שיטת "בשביל ההורות" מבוססת על מודעות עצמית מתמדת, לצד כלים פשוטים ומעשיים שניתן ליישם בכל בית ולהגיע לתוצאות.
את הכלים המגוונים שליאת רכשה בהכשרתה היא מנחילה לסטודנטיות בקורס, והן יוצאות עם ארגז כלים מגוון, שמאפשר מענה מעשי למגוון סיטואציות.

השיטה מותאמת למאה ה-21 – מאה שבה המיומנויות עולות בחשיבותן על הידע,
ומאפשרת להורים להתמודד עם אתגרים יומיומיים בעולם של חוסר וודאות.

לאורך כל הדרך מלוות את הקורס מנטוריות מבית בשביל ההורות, ומפגשי ה-LIVE איתן הם המקום לקבלת מענה על כל שאלה ולחידוד התכנים.
במהלך הקורס נעשה סטאז' בו כל סטודנטית מדריכה שתי משפחות, בליווי צמוד של מנטורית.

למי מתאים הקורס?

הקורס הזה מתאים לך, שעובדת עם הורים וילדים ורוצה לשדרג את ארגז הכלים שלך. בין בוגרות הקורס יש גננות, מורות, יועצות ואפילו… מדריכות הורים שעברו את הקורס כדי לקבל כלים עדכניים.

הוא מתאים גם לך – שאין לך כל הכשרה בתחום אבל את האוזן הקשבת של כולם ואוהבת לתת, לעזור ולהשפיע.

הקורס הזה מתאים לכל מי שלצד תחושת השליחות והמשיכה לתחום, רוצה לצאת לשינוי קריירה ולהגדיל את ההכנסות.

סיימת את הקורס – איך מתחילים לעבוד?

אחד החששות של מי שרוצה ללמוד הדרכת הורים הוא מהשוק המוצף.
יש כל-כך הרבה יועצים, מאמנים ומדריכים, למה שיבואו דווקא אלייך?
התשובה היא פשוטה – כי את נותנת ערך.
בוגרות קורס "בשביל ההורות" יוצאות מהקורס לא רק עם תעודה ביד אלא גם עם ניסיון מוצלח בליווי שתי משפחות ועם ארגז כלים עשיר ופרקטי שמאפשר להם לתת מענה מותאם ומכוון תוצאות לכל משפחה.

אז בואי ליצור שינוי בחייך ובחיי אחרים
לפרטים נוספים על הקורס לחצי כאן

רוצים לשמוע עוד על קורס הדרכת הורים?

השאירו פרטים ויועצת לימודים תחזור אליכם בתוך זמן קצר