חולמים לטפל ורוצים להצליח? כדאי שתלמדו את הכלים הנכונים!

אם לימודי טיפול ואימון הם בתכניות שלכם, ואתם 'הלפרים' טבעיים, מן הסתם כבר עשיתם סקר שוק. הבחירה בכלים הנכונים היא חשובה מאד בעולם תחרותי, וכמובן הבחירה במקום הלימודים היא קריטית לכך שבזמן אמת תוכלו לשבת רגועים מול מטופל ולסייע לו באמת.

NLP

כדי להבין יותר את תחום ה-NLP נפגשנו עם תמי ילין ועם אפרת שמר, מייסדות ובעלים של בית הספר ל-NLPPLUS, הנחשב למוביל ביותר בארץ ללימודי NLP.

תמי ואפרת מטפלות NLP מהראשונות בארץ, והן מטפלות פעילות מזה שני עשורים ויותר, מה שמאפשר להן להביא ניסיון עצום אל הכשרת המטפלים שלהן. הן הוכשרו בחו"ל אצל הטובים ביותר בתחום ובית הספר שלהן נהנה מהסמכה בינלאומית כפולה ויוקרתית, גם מטעם NLPU בית הספר המקורי לNLP בקליפורניה, וגם מטעם ABNLP, איגוד ה-NLP האמריקאי.

תמי ואפרת מעידות על עצמן כי הן מחוברות כמעט כמו אדם אחד והקשר ביניהן הוא חלק מהעוצמה של מרכז NLPPLUS "שאיגד סביבנו אוסף של אנשים טובים ונפלאים בקשרים עמוקים לכל החיים, כמו משפחה, וזה מעגל שהולך ומתרחב ככל שהוא מתחזק ומעמיק. התשוקה שלנו היא להבין את עצמנו ובכך לתת לכל האנשים כלים להבין את עצמם. עם השנים הפכנו לגוף אנשים עם ניסיון טיפולי עצום, אנחנו הכי טובים בארץ בהכשרת מטפלים, לאף אחד אין את מה שלנו יש."

NLP

אז תמי ואפרת, מה בעצם אנחנו צריכים לדעת כדי להבין את עצמנו?

"שבמובן מסוים המוח שלנו בנוי כמו מחשב. הוא מעבד מידע באמצעות תוכנות מהירות שקשה לעקוב אחריהן וקשה לעצור אותן על מנת לערות בהן שינויים. זו הסיבה שאנחנו אומרים על עצמנו 'זה האופי שלנו', כי נדמה לנו שככה אנחנו וזהו. אבל היום אנחנו יודעים ששום דבר אינו גזירת גורל וכל 'אופי' ניתן לשינוי עמוק.

NLP הוא בעצם תורת תכנות המוח מחדש, לכתיבת קוד חדש בתוכנות המהירות הללו על מנת לגרום להן לייצר עבורנו תוצאות שאנחנו בחרנו היום, בגילנו, ולא הילד או הילדה בני ה0-7 שפעם היינו, כשהתוכנות הללו נוצרו במוחנו."

תוכנות? קוד? מה הכוונה?

"התוכנות הללו נועדו קודם כל לשמור עלינו בחיים. לכן הן מיועדות לייצר תגובות מהירות כלפי הסביבה שלנו. למשל, כאשר אנחנו מאחרים כמעט לכל מקום, זו תוכנה שמייצרת תגובה. מה הישרדותי בלאחר? לא בטוח שנצליח לגלות את הקשר בין איחור להישרדות אבל מה שבטוח זה שהוא קיים.

כל התנהגות אוטומטית שלנו היא תגובה שמתישהו היתה רלוונטית למניעת כאב גדול או הסבה לנו עונג חריף. כלומר משהו באיחור לאנשהו הציל אותנו איכשהו בילדותנו המוקדמת או הסב לנו תענוג (למשל תשומת לב).

התוכנות הללו בנויות על זיהוי מהיר של טריגרים, ואז שחרור חומרים כימיים רלוונטיים המייצרים דחפי פעולה או הימנעות אשר הם תחילתה של כל תגובה.

ויש איך לטפל בדבר כזה? לשנות אותו?

"זו שאלה שאנחנו מקבלות המון, 'אם הקודים נצרבים כבר בילדות, איך אפשר לטפל ולשנות אותם?'
והתשובה היא, בקלות.

הקודים בנויים לזהות טריגרים, וטריגרים הם תמיד משהו שנמצא בסביבה ושהחושים שלנו קולטים. משהו שניתן לראות, לשמוע, לחוש, להריח או לטעום. כשהחושים קולטים משהו, המוח מפרש אותו על פי גודלו, מרחקו, מהירותו, צבעוניותו, קולניותו, הטמפרטורה שלו וכד'. כאשר אנו משנים במוח את אופן הקליטה של החושים כלפי טריגר מסוים, הוא באופן אוטומטי ישנה גם את התגובה כלפיו.

כמה קל להגיב לתמונה של עוגת שוקולד לחה, רוויית קרם, קרובה, גדולה, שריחה שוקולדי ונפלא – ברצון לאכול, ביד שמושטת כמעט מאליה לקחת ולטעום…

כמה קל להתעלם מתמונה קטנה דהויה בשחור לבן של אותה עוגה שבכלל לא נראית עשויה משוקולד אלא כמו גוש כהה סתמי על עיגול צלחת לבן…"

אז לומדים בעצם את שפת הקוד הזו?

"בדיוק. כשיודעים איך לעבוד באופן מדויק עם שפת הקוד, ניתן לקודד מחדש במוח כל תגובה. אפילו תגובות חרדה עמוקות. אם לא נדע לזהות את הקוד הרלוונטי לתגובה הבעייתית ולתכנת אותו מחדש כמו שצריך, הלקוחות שבאים אלינו לקליניקה ימשיכו להיות מתוסכלים ולחוות כישלונות.

בגלל זה בית הספר שלנו הוא הטוב ביותר בארץ ומהטובים בעולם. הקמנו אותו על מנת לחסוך לכל מי שרוצה לעזור לאנשים את הדרך הארוכה של ניסוי וטעיה, את דרכי העבודה הפחות יעילות שלא תמיד עובדות. אנחנו מלמדות את מה שתמיד עובד אצלנו בקליניקות ומייצרות בזמן קצר יחסית, שנה, מטפלים שמצליחים להתפרנס נהדר מהמקצוע שרכשו אצלנו ולא זקוקים לשיווק מכיוון שההמלצות עליהם גורפות ורבות."

אז הקורס מתאים רק לבעלי הכשרה מוקדמת?

תמי ואפרת צוחקות, "מה פתאום! כל מי שמעניין אותו איך עובד המוח, כל מי שרוצה להתפתח ולהשתנות מוזמן ללמוד.
הגישה שלנו היא להעניק כלים שהיו עד היום שמורים רק לאנשי מקצוע, לכל אדם שמעוניין לשפר את איכות חייו באמצעות שינוי התגובות שלו לסביבה. המון אנשים באים לקורס הבסיס וגם לקורס המתקדם רק כדי לשפר את החיים שלהם עצמם. מנכלים של חברות היטק, עורכי דין, מעצבי אופנה, אנשי חינוך, והרבה צעירים בתחילת דרכם בחיים הבאים לרכוש מבעוד מועד כלים להצליח בעולם מאד דינמי ומהיר.

חלק גדול, מעל 50% מהתלמידים!! מתאהב בכלים עד כדי כך שמחליטים להפוך אותם למקצוע. זה נתון מטורף. אנחנו גאות תמיד לספר על המנכ"לים שהתחילו לטפל במנהלים שתחתיהם, על מנהלות בית הספר שבנו תוכניות חינוך על פי העקרונות הללו, על המורות שמנקות לתלמידים שלהן ולהוריהם זכרונות טראומטיים, וכמובן על כל מי שפתח קליניקה ומתפרנס מלעזור לאנשים לחיות חיים הרבה יותר טובים באמצעות מה שלמד אצלנו.

אנשים שלא עזבו מקצוע ולא החליפו עבודה אלא פשוט הוסיפו לעצמם מקצוע לחיים וכמובן הכנסה נוספת וסיפוק אינסופי"

אוקיי, ואם סיימתי את המסלול – איך מתחילים לעבוד? יש המון מאמנים בחוץ

"נכון. אבל אף אחד מהם לא למד ב-NLPPLUS. כשמגיע מישהו עם חרדות שמעיקות והורסות את חייו כבר המון שנים, שניסה כל מיני שיטות טיפול בהצלחה חלקית או אפסית, לטיפול אצל מי שלמד ב-NLPLUS, הוא מקבל את חייו בחזרה. אין דרך אחרת. אנחנו לא מלמדות את הבערך. אנחנו מלמדות מה עושה שינוי ואיך לעשות שינוי, נקודה. כשמישהו כזה שנפתרה לו הבעיה מבין שאם הבעיה הקשה שלו נפתרה כנראה גם עוד הרבה בעיות של הרבה אנשים יכולות להיפתר, הוא מפנה אל מי שעזר לו את כל העולם ואשתו. ככה זה עובד באמת."

למידע על קורס NLP Practitioner

השאירו פרטים כאן: