נמשכים למקצועות הטיפול? כדאי שיהיו לכם את הכלים הנכונים

אם אתם מתעניינים בלימוד טיפול ואימון, ויש לכם תשוקה לעזרה לאחר, בוודאי כבר התחלתם לחקור על מסלולי לימוד שונים לקבלת המקצוע. בעולם בו יש דרישה גבוהה כל כך למקצוע, והמון תחרות, כדאי שיהיו לכם את הכלים הנכונים שייחדו אתכם מהשאר, ושתדעו איך לעזור ולפתור את בעיות המטופלים מהיסוד.

מקצועות הטיפול

כדי לחקור ולהבין יותר את תחום האימון נפגשנו עם אריאן לב, מייסדת 'שיטת אריאן לב לטיפול באמצעות תת המודע'.
אריאן לב היא יזמית ומנטורית בינלאומית, הרצתה בפני הסנאט הצרפתי, השתתפה כנציגת ישראל בכנס למען נשות המזרח התיכון, השתתפה בתוכניות טלוויזיה בינלאומית רבות ואף הוציאה את הספר 'האמת' שמגלה את סודות תת המודע. 

אריאן לב מעידה על עצמה שהייתה נותנת עצות עסקיות לאביה כבר בגיל 13, ושתחום האימון והעזרה לאנשים תמיד בער בה.
לפני מעל ל-20 שנה איגדה סביבה אריאן לב אנשי מקצוע רבים ממגוון תחומים- מדעי המוח, רפואה סינית, פסיכולוגיה ועוד ויצאה במחקר עצמי במטרה להבין אחת ולתמיד מה שולט במחשבותינו ובמעשינו.

אז אריאן, מה בעצם גילית במחקר?

"המחקר היה ארוך אבל מעניין, הצלחנו לגלות שבמוחינו יש סט של פקודות איתם מפעיל תת המודע את המוח. למעשה, תת המודע שלנו בנוי, במובנים מסוימים, כמו מחשב- יש בתוכו 'קודים' שמתחילים להיצרב בו כבר ברחם."

קודים? מה הכוונה?

"הכוונה בהתנייה מסוימת במוחנו, שמכתיבה לנו מה לעשות. לדוגמה, אהבה = דחייה, זוהי פקודה ברשת ההתניות של תת המודע שמורה לנו לדחות כל אהבה שאנחנו מקבלים.
וזה בא לידי ביטוי בכל מיני תחומים – נניח בזוגיות – להתאהב תמיד באדם שלא יאהב אותנו בחזרה, או לזלזל במי שכן אוהב אותנו. זה יכול לבוא גם בתחושת דחייה עצמית וחוסר יכולת לקבל מחמאות ועזרה. במחקרי גיליתי 29 קודים כאלה, כל קוד ודפוסי ההתנהגות המיוחדים לו."

ויש איך לטפל בדבר כזה? לשנות אותו?

"זו שאלה שאני מקבלת המון, אם הקודים נצרבים כבר ברחם, איך אפשר לטפל ולשנות אותם?
אז יש שני סוגים שונים של קודים – קוד חוסם, שדיברנו עליו קודם, וקוד מקדם, שהוא ההיפוך של הקוד החוסם.
אז אם אני יושבת מול מתאמן שלי ומבינה ביחד איתו שהוא מונע מהקוד החוסם אהבה = דחייה, אני יכולה לבצע פעולות על מנת 'לתכנת מחדש' את הקוד ולהפוך אותו לקוד מקדם – אהבה = קבלה."

"מגיעים אליי רבים וטובים במקצוע" היא משתפת, "מאמנים בעלי ניסיון של שנים שמספרים שהם מבולבלים נורא, שהם פועלים לפי הספר, עושים כל מה שלמדו בקורס ובכל זאת משהו נתקע.
לא משנה כמה המתאמן שלהם רוצה להצליח הוא נתקע במחסום ולא מתקדם"

זה הקוד החוסם שדיברת עליו?

"בדיוק, תת המודע שלנו חזק מאוד ושולט ב-95% מההחלטות והמעשים שלנו. כך שאם לא נדע להגיע אליו ולטפל בו כמו שצריך, המתאמנים שלנו ימשיכו להיות מתוסכלים ולחוות כישלונות.
בגלל זה הקמתי את מסלול הכשרת המאמנים. חשוב לי להעביר את הידע שלי הלאה, כדי שכולם יוכלו להתקדם וגם לקדם בעצמם את המתאמנים שלהם מהיסוד."

אז הקורס מתאים רק לבעלי הכשרה מוקדמת?

אריאן מחייכת, "מה פתאום! כל מי שהתחום בוער בו ומוכן להשקיע, מוזמן להגיע. אנחנו מבצעים פגישות התאמה וייעוץ לפני תחילת המסלול, כדי לוודא שהמסלול יורכב רק ממי שהתחום באמת זורם בדמו."

אוקיי, ואם סיימתי את המסלול – איך מתחילים לעבוד? יש המון מאמנים בחוץ

"המסלול מעניק לך תעודת הסמכה לאימון בשיטה. אנחנו דואגים להכשיר את המאמנים שלנו ברמה הגבוהה ביותר ולהפוך אותם לאנשי מקצוע מצטיינים בתוך זמן לא ארוך.
בחלקו האחרון של המסלול אנחנו מבצעים התנסות מעשית אחד על השני תוך ליווי של המאמנים הבכירים בשיטה.
בנוסף מקבלים כלים ראשונים בפתיחת עסק ושיווק עצמי. אנחנו לא נשאיר אף אחד בלי כל הכלים להצלחה בתחום.


ומעבר לזה, יש המון מאמנים בחוץ, אבל לא לכולם יש את הידע והגישה לתת המודע" היא מסכמת.

לקבלת מידע נוסף על מסלול הכשרת המאמנים השאירו פרטים